Kodėl funkcionalūs baldai virtuvei yra geriausias jūsų pasirinkimas?

rasytojas avataras

Posted on :

virtuvės baldai

Kad virtuvė būtų stilinga, patogi ir praktiška, reikia gerokai pasukti galvą. Iš tiesų, virtuvė yra viena dažniausiai lankomų gyvenamųjų patalpų, kurioje viskas privalo turėti savo vietą. Funkcionalūs baldai virtuvei turėtų patekti į pirmąjį jūsų pageidavimų sąrašą, kadangi nuo jų priklausys tai, kaip jausitės šioje aplinkoje, ar norėsite gaminti maistą, ar jausitės komfortiškai ir patogiai, ar bus malonu čia užsukti išgerti puodelio kavos, arbatai pakviesti draugus. Nepamirškite, kad virtuvė formuoja bendrą būsto atmosferą, tačiau čia esantys baldai turi būti ne tik patrauklūs akiai, bet ir atlikti pagrindinę savo funkciją – užtikrinti jūsų patogumą.

 

Apgalvotas planavimas

Kad virtuvėje jaustumėtės patogiai, labai svarbu tinkamai suplanuoti 3 esminius virtuvės taškus: šaldytuvą, viryklę ir praustuvę. Jei įmanoma, virtuvės baldus ir patį interjerą planuokite taip, kad minėtoji trijulė neatsidurtų vieni šalia kitų, o sudarytų lengvai pasiekiamą trikampį – tai užtikrins sklandų jūsų judėjimą virtuvėje ir lengvą daiktų pasiekimą.

Galvodami apie virtuvės spinteles ir zonas, kuriose laikysite daiktus, pvz., maisto gaminius, puodus ar lėkštes, nepamirškite, kad labai svarbu juos pasiekti itin lengvai ir greitai, t. y. spintelės durų atidarymui negali maišyti kiti baldai, turite lengvai pasiekti visų spintelių rankenas, lengvai atidaryti stalčius. Tai reiškia, kad tam tikrose situacijose gali keistis įprasta durelių atidarymo kryptis, pvz., galbūt spintelė turėtų atsidaryti ne į šoną, bet į viršų? Siūlome rinktis stalčius su savaiminio užsidarymo mechanizmu – taip taupysite savo laiką ir neužsigausite, pamiršę atidarytą stalčių.

 

Virtuvės zonavimas ir praktiški sprendimai mažai erdvei

Virtuvė negali būti užgriozdinta. Priešingai – ji turi užtikrinti patogų judėjimą, apsisukimą, daiktų pasiekimą. Jei įmanoma, siūlome virtuvę suskirstyti zonomis: maisto ruošimo zona, poilsio zona, mini valgomasis ir pan. Žinoma, jei jūsų virtuvė itin erdvi, problemų dėl išplanavimo neturėtų kilti. Tačiau, ką daryti tuomet, jei virtuvė yra maža? Šiuo atveju gaminami baldai privalo atitikti konkrečios virtuvės matmenis ir racionaliai išnaudoti visą plotą. Jei mėgstate virtuvėje ne tik gaminti, bet ir mėgautis pokalbiais su draugais, užkandžiaujant sausainiais, pagalvokite apie stalą-transformerį, kurį galėtumėte lengvai išskleisti ir suskleisti. Toks baldas neužima daug vietos, tačiau tampa patogiu sprendimu tuomet, kai reikalingas didesnis stalo plotas. Šiuo atveju verta pagalvoti ir apie praktiškas, mažiau vietos užimančias kėdes, pvz., kėdes, kurios gali būti statomos viena ant kitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *