Kodėl atletams reikalingas proteinas?

rasytojas avataras

Posted on :

Proteinas yra gyvybiškai svarbi medžiaga mityboje. Jis suteikia kūnui energijos bei taip pat turi ir struktūrinių savybių. Proteinas dar kitaip vadinamas baltymais, yra sudarytas iš mažesnių dalelių vadinamų aminorūgštimis. Aminorūgštys yra organizmo naudojamos sudarant raumenis ar kitus svarbius kūno baltymus, kurie stiprina imuninę sistemą bei reguliuoja daugybę gyvybinių funkcijų. Baltymai yra ganėtinai paplitę mityboje, jų galima gauti tiek iš gyvūlinės kilmės, tiek iš augalinės kilmės produktų. Žinoma, augalinės kilmės produktuose randami šiek tiek mažesni baltymų kiekiai. Taip pat baltymų galima gauti ir iš maisto papildų, kurie yra tinkamai subalansuoti ir greičiau pasisavinami organizmo.

Kodėl atletams proteinas toks svarbus?

Kiekvienas žmogus turi suvartoti pakankamai baltymų, tam, kad jo organizmas galėtų tinkamai funkcionuoti, tačiau dažniausiai baltymų vartojimas yra ypač aukcentuojamas sportuojantiems žmonėms. Kodėl? Kadangi sportuojant raumenys bei jungiamasis audinys auga ir atsistatinėja, todėl atletams ir reikalingas didesnis baltymų kiekis. Atletams reikia du – tris kartus daugiau baltymų nei paprastiems žmonėms, arba nuo 1,4 iki 2g vienam kūno kilogramui per dieną. Baltymų pagalba atletai greičiau užsiaugina raumenis, atsistato po treniruočių, turi daugiau energijos ir geriau jaučiasi. Todėl jei sportuojate, labai svarbu suvartoti reikiamą kiekį baltymų. Kadangi dažniausiai atletams suvartojamų baltymų su maistu nepakanka, čia labai gelbsti proteino kokteiliai. Jie gali pakeisti keletą baltyminių patiekalų per dieną, yra tinkamai subalansuoti, todėl geriau ir greičiau įsisavinami organizmo. Tokie papildai sportui kaip proteinas yra tikras išsigelbėjimas norintiems greitesnių ir efektyvesnių rezultatų sporto salėje.

Kas bus jei baltymų suvartosite per daug?

Kaip ir visur, taip ir vartojant baltyminius maisto produktus ar proteino papildus reikalingas saikas. Per didelis proteino vartojimas gali ne tiek padėti pasiekti dar įspūdingesnių rezultatų sporto salėje, kiek sukelti sveikatos problemų. Kai vartojama per daug baltymų, tuomet kenčia inkstai, didėja širdies, kraujagyslių ligų rizika. Todėl labai svarbu apsiskaičiuoti jums reikiamų paros baltymų kiekį ir stengtis tiek ir suvartoti. Žinoma, sportuojančiam yra gerokai išaugęs baltymų poreikis, todėl ne taip paprasta jų padauginti. Visgi, reikėtų žinoti ribą kada sustoti ir nepiktnaudžiauti.

Energy-mix.eu papildai greitesniems rezultatams pasiekti

Energy-mix.eu – tai aukščiausios kokybės išrūgų baltymai, išgaunami iš pieno išrūgų žemoje temperatūroje, mažo rūgštingumo sąlygomis, siekiant mažesnio baltymo pažeidimo. Jų pagalba greičiau atsikratysite riebalinės masės ir užsiauginsite raumeninę masę, pagreitės jūsų medžiagų apykaita,  sumažės alkio jausmas, būsite energingesni. Energy-mix.eu proteinas praturtintas vitaminu B12 ir įvairiais mineralais, be gliuteno ir GMO.  Tinkamas vartoti tiek sportuojantiems, tiek baltymų naudą vertinantiems žmonėms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai