Kaip žinoti ar turite viršsvorio?

rasytojas avataras

Posted on :

Jei aplink savo liemenį jaučiate riebalų sluoksnį arba jums nepatinka per stambios šlaunys, tai dar jokiu būdu nereiškia, kad turite viršsvorio. Žmonės klaidingai mano, kad sveikas žmogus yra tik tas, kurio kūnas yra lyg nulietas, be jokio riebalų sluoksnio. Pirmiausia viskas atsiremia į jūsų savijautą. Jei savijauta puiki, tai net ir keli papildomi kilogramai nesukelia diskomforto. Atminkite, kad per lieknas žmogus gali būti lygiai toks pat ar netgi labiau ligotas nei apkūnus žmogus.

Bene lengviausias būdas nustatyti ar jūsų svoris yra normalus, yra pasinaudoti specialia skaičiuokle. KMI skaičiuoklė apskaičiuoja jūsų svorio ir ūgio santyki ir pagal rezultatą pasako ar jūsų svoris yra tinkamas esamam ūgiui, ar jį reikėtų mažinti, o galbūt didinti.

Jei pasinaudojus KMI skaičiuokle jūsų KMI yra rėžyje nuo 18.5 iki 25, jums tikrai nereikia nerimauti dėl savo svorio – jis visiškai normalus. Sunerimti reikėtų tik jei jūsų KMI viršija 30, nes toks rodiklis jau reiškia nutukimą. Tuo tarpu labiau savo mitybą prisižiūrėti turėtų žmonės, kurių KMI yra iki 18.5 arba nuo 25 iki 30. Pirmiesiems savo mitybos planą reikėtų praturtinti papildomais produktais, tuo tarpu antriesiems nepamaišytų pakoreguoti savo mitybos įpročius ir numesti keletą kilogramų, nes tai rodiklis jau nurodo, kad turite viršsvorio.

Tiesa, turėkite omeny, kad vaikams iki 18 metų KMI rodomų duomenų nereikėtų vertinti kaip absoliutinio rodiklio, kadangi augančio organizmo svoris arba ūgis gali ganai greitais keistis, tad ir KMI gali koreguotis per labai trumpą laiko tarpą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *