Kaip žiemos metu turėti šiltus namus be didelių išlaidų

rasytojas avataras

Posted on :

Kiekvienas mėgstame šilumą, o ypač žiemos metu. Šiltuose namuose yra jauku, smagu pasikviesti svečius, taip pat krenta rizika peršalti. Taigi, keli patarimai, kaip gyventi šilčiau neinvestuojant į šildytuvus, kurie reikalauja daug kuro ar energijos:
• Vienas paprasčiausių būdų – šviečiant saulei laikyti atidarytas užuolaidas. Atrodo, akivaizdu, bet žiemos metu žmonės vakare užuolaidas užtraukia, o iš ryto jos lieka uždarytos, nes vis dar tamsu. Tokiu atveju, jeigu dieną šviečia saulė, jums esant darbe, ji nepatenka į vidų. Nors žiemą saulės aktyvumas mažesnis, bet atvėrus užuolaidas ji gali net pora laipsnių pašildyti kambarį. Atitinkamai, nakties metu gera idėja būtų užtraukti užuolaidas, nes jos gali sulaikyti dalį šilumos namuose.
• Tarpų namuose sandarinimas – ankščiau būdavo įprasta prieš žiemą laikraščiais ir lipnia juosta užklijuoti visus langus, bet, kai atsirado plastikiniai langai, žmonės to nebedaro, nes mano, kad jie puikiai sulaiko šilumą. Būtina įsiminti, kad ne tik langai ir durys gali praleisti šilumą, lygiai tokei pt pralaidūs yra ir gartraukiai, palėpės ir kiti tarpai. Žinoma, laikraščiais apkamšyti langai neatrodo estetiškai, bet užtektų ir paprasčiausio sluoksnio permatomos lipnios juostos ant langų plyšių. Tuo atveju, jeigu patiriate didelius šilumos nuostolius dėl prastos šiluminės izoliacijos jūsų namo stogo ar sienų srityse, gera investicija – profesionalus pastatų apšiltinimas.
• Maksimaliai išnaudokite radiatorius – įvairūs reflektoriai nėra brangūs, juos galite priklijuoti už radiatoriaus prie sienos. Tokiu būdu bus šildomos ne jūsų sienos, o oras namuose. Taip pat stenkitės nestatyti didelių baldų, tokių kaip sofos, spintos, lovos, prie radiatorių, nes tada yra šildomas baldas, o ne namai, ir šiltam orui sunkiau cirkuliuoti patalpoje.
• Didelė dalis šilumos gali išeiti ir per grindis, taigi kiliminė danga žiemą gali sutaupyti net 10 procentų šilumos, o ir vaikščioti ja yra daug maloniau nei šaltu parketu.
Taigi yra daug būdų sutaupyti šiek tiek šilumos kiekvienoje vietoje ir iš pradžių tai atrodo maži laimėjimai, bet jie susideda, ir kartu gali atnešti gerų rezultatų. Jei vistiek turite problemų su šiluma namuose, jums, tikriausiai, reikalingas profesionalus pastatų apšiltinimas – tai investicija, kuri su laiku atsiperka, nes ne tik taupote energiją, bet ir gyvenate šilčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *