Kaip tikslingai panaudoti vartojimo kreditą

straipsniai avataras

Posted on :

vartojimo kreditas Dabar dažnai girdime įvairias kalbas apie tai, kaip turėtume susikurti finansinį gerbūvį, o paskolos šiame fone, vartojimo kreditas nevaidina smerktino vaidmens. Pasiskolinti pinigai gali būti teigiamai atsiliepiantis jūsų gyvenimui dalykas. Tačiau jie turi būti panaudoti labai tikslingai. Nuosavų pinigų panaudojimas žalos nepridarys, net jeigu ir išleisite juos netinkamais būdais – sakykime, jūs jų jau turėjote, tai kur norėjote, ten ir išleidote, prieš tai patenkinę būtinuosius poreikius. O štai su paskolų pinigais viskas subtiliau. Juk tenka pripažinti, kad kreditas apyvartinėms lėšoms gali pasitarnauti, tačiau tai yra paskola, ir vėliau ją teks grąžinti. Tad kaip išleisti kredito pinigus, kad vėliau nereikėtų dėl nieko gailėtis, o tik galėtumėte džiaugtis, kad tai padarėte?

Būstui perspektyvioje vietoje

Kam gi galėtų būti praleidžiamas vartojimo kreditas, kad vėliau iš to gautumėte grąžos, o ne žalos? Pavyzdžiui, investavimui į nekilnojamąjį turtą. Tačiau reikėtų galvoti ne apie tokį turtą, kuris sparčiai nuvertėja, o į tą, kurio auga vertė. Tarkime, nusipirkę kaime sklypą ir ėmę statytis ten namuką turbūt pralošite, nes nors apskritai Lietuvoje NT kainos auga, tačiau kaimuose kartais netgi yra atvirkščiai: jaučiamas smukimas. O štai kreditas busto remontui kur nors sostinėje, perspektyvioje vietoje, kur kainos auga kaip ant mielių – tai iš tiesų gali suteikti vėliau finansinę naudą. Jeigu turite būstą Naujamiestyje, Naujininkuose, Stoties rajone ar netgi Šnipiškėse – jūs esate ateities rajonuose, kur kainos kyla. Ir čia kreditas busto irengimui yra tikrai protingas sumanymas.

Mokslams, investicijoms į save

Sakoma, kad svarbu gyvenime investuoti į save. Tiesa, daugybei investacimo būdų pinigų iš tikrųjų nereikia. Mat mums svarbu yra miegas, sveika mityba, gera emocinė sveikata, ir tam tereikia daugiau disciplinos bei teisingų sprendimų. Tačiau kartais investicijos gali kainuoti brangiai. Tarkime, tada, kai norime mokytis ir tie mokslai yra mokami, tada yra gera proga pasinaudoti paskolų teikiama pagalba.

Pirkiniams, išlaikantiems vertę

Pavyzdžiu, kreditas automobilio pirkimui galėtų būti tai, kas nenueis šuniui ant uodegos. Bet koks pirkinys, kuris ir po mėnesio, ir po metų vis dar turės kažkokią vertę, yra geras pasirinkimas. Investuotojai veikiausiai pirktų tai, kieno vertė kyla. Tarkime, kokius nors gintarus ar kitokius antikvarinius dalykus, kurių kaina auga. Tada iš to gali ir uždirbti. Tačiau nėra blogai ir pirkti gerą foto techniką, įrankius darbui, žoliapjoves ar kažką kito, kas po kelių metų vis dar turi vertę ir ką būtų galima parduoti. Mat net jeigu staiga paaiškėtų, kad negalite grąžinti paskolos, galėtumėte parduoti tą savo pirkinį ir paskolas vis tiek išsimokėti.

Kur neleisti paskolos pinigų

Kvaila, kai vartojimo kredito palūkanos didžiulės, ir jūs sutinkate mokėti tokią kainą už tai, kad kažkur pramogaujate. Pavyzdžiui, vartojimo kredito skaičiuoklė jums aiškiai rodo, kad pinigai, reikalingi norint surengti gimtadienį sodyboje, kainuos tikrai nemažai, tačiau jums bus nesvarbu ir jūs vis tiek skolinsitės. Gimtadienis praeis, liks prisiminimai, ir – paskola… Nieko gero, kai pasiskolinti pinigai praleidžiami kažkokioms paslaugoms ir pramogoms, kurios nėra būtinos, kurios nėra svarbios ir malonios, kurios gali būti tik tam, kad jūs pasilinksmintumėte. Tad jeigu iki šiol dar svarstėte, ar verta skolintis linksmybėms, ir galvojote, kad paskolos yra baisus dalykas, pagalvokite dabar kitaip. Paskolos gali būti puiki investavimo priemonė, bet ne tada, kai pinigus išleidžiate vėjais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *