Kaip pasirinkti žvejybos vietą?

rasytojas avataras

Posted on :

Žvejyba Lietuvoje gali būti labai sėkminga, ypač jei pasirinksite tinkamą vietą. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis žvejybos vietą:

Atlikti namų darbus. Tai yra – įžvelgti į daugelį veiksnių, įskaitant žuvų, kurias tikitės pagauti, rūšį, metų laiką ir oro sąlygas. Iš anksto atlikite keletą tyrimų, kad išsiaiškintumėte, kokios žuvys gyvena jus dominančioje vietovėje ir kokiu metų laiku jos aktyviausios. Taip pat nepamirškite atsižvelgti į oro sąlygas tą dieną, kai planuojate žvejoti. Atsižvelgiant į prognozę, pasirinkite vietą, kurioje galima pasislėpti nuo vėjo arba saulės. Jei žvejoti pradedate pirmą kartą, visada patartina vykti kartu su patyrusiu žmogumi, kuris gali padėti išsirinkti tinkamą vietą.

O radus gerą vietą – niekam jos neišduokite. Daugelis žvejų turi savo „slaptas” vietas, kuriomis nenoriai dalijasi. Jei radote gerą vietą, pasilikite ją sau ir mėgaukitės! Nes priešingu atveju, galite sulaukti nekviestų svečių, kurie išgaudys visus laimikius.

Kokios populiariausios žuvys Lietuvoje?

Lietuvoje yra daug populiarių žuvų, įskaitant karpius, lydekas, ešerius ir lynus. Populiariausia gaudyti karpius, o antroje vietoje pagal populiarumą – lydekas. Ešeriai ir lynai taip pat populiarūs, tačiau ne taip gausiai kaip karpiai ir lydekos. Lietuvoje taip pat yra daug kitų žuvų rūšių, pavyzdžiui, karosų, kuojų, raudžių ir kt.

Kokią žuvį galite pagauti, priklauso ( kaip ir minėjome) nuo metų laiko ir vandens sąlygų. Pavyzdžiui, pavasarį karpiai būna aktyviausi ir jų galima sugauti daug. Pavasarį taip pat labai populiari lydekų žvejyba, nes lydekos yra plėšrūnės ir šiuo metų laiku medžioja kitas žuvis. Vasarą ešerius ir lynus žvejoja dažniau, nes jie aktyvesni šiltame vandenyje.

Būtiniausi žūklės reikmenys:

Žūklės reikmenų yra labai įvairių, tačiau yra keletas būtiniausių daiktų, kurių jums prireiks nepriklausomai nuo to, kokią žvejybą pasirinksite

Pavyzdžiui, jei planuojate žvejoti karpius, jums reikės meškerės ir ritės, meškerės, kabliukų, masalų ir pavadėlių Jei norite žvejoti lydekas, jums reikės sunkesnės meškerės ir tvirtesnės ritės. Taip pat reikės masalo, pavyzdžiui, gyvų žuvų arba dirbtinių masalų.

Nesvarbu, kokia žvejyba užsiimsite, jums reikės pagrindinių įrankių, įskaitant meškerę ir ritę, , kabliukus, valą ir masalus. Taip pat pravartu turėti tinklelį, žuvims.

Kiti naudingi daiktai: dėžutė, kurioje galėsite tvarkyti savo žvejybos reikmenis, kibirėlis masalui, replės, peilis ir pirmosios pagalbos rinkinys.

Žinoma, jums taip pat reikės žvejybos licencijos, kurią galite gauti Lietuvos žuvininkystės informacinėje sistemoje.

Linkime sėkmingos žvejybos ir gerų laimikių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *