Kaip padidinti namų šilumą ir sumažinti šildymo sąskaitas

rasytojas avataras

Posted on :

Daugelį mūsų šalies gyventojų labai neramina žiemos periodas, kuriuo tenka padengti labai aukštas būsto šildymui tenkančias sąskaitas. Be to, dažnai nutinka taip, jog mokama neadekvačiai daug, nors būste vis tiek būna šalta. Taigi, tokiais atvejais gali kilti pagrįstas klausimas, kaip užtikrinti, kad namai būtų ne tik šilti, tačiau ir šilumos sąskaitos netaptų pernelyg didelės? Laimei, yra ne vienas atsakymas, kuris gali padėti pasiekti norimą rezultatą.

Namo perdangos šiltinimas

Norite apsaugoti savo nuosavą namą nuo didelių šilumos nuostolių? Vienas iš veiksmingų sprendimų gali būti perdangos šiltinimas biria mineraline vata. Naudojant birią mineralinę vatą, namo perdangos apšiltinimo efektyvumas gali būti labai aukštas, kadangi apšiltinama itin sandariai ir išvengiama bet kokių galimų šalčio tiltų. Nereikėtų pamiršti, kad perdangos šiltinimas biria mineraline vata taip pat pasižymi ir labai dideliu tarnavimo laiku, užtikrinant aukštą šilumos izoliaciją.

Ši medžiaga labai gerai kvėpuoja, nesukrenta (iki 1%) ir pasirūpina, kad mikroklimatas būtų pats optimaliausias. Biri mineralinė vata, kuria yra apšildoma perdanga, taip pat puikiai izoliuoja garsą, todėl būsto viduje įsivyrauja ir didesnis komforto lygis. Kalbant apie birios mineralinės vatos privalumus, naudinga išskirti ir dar vieną, kuri yra drėgmės negėrimas. Be to, ji pasižymi ir aukščiausia nedegumo klase (A1).

Langų užsandarinimas

Ar žinojote, kad labai daug jūsų būsto viduje vyraujančios šilumos gali būti prarandama per langus? Tiesą sakant, tai yra labai dažna problema, su kuria susiduria daugybė būstų savininkų. Ir, deja, bet dažnai į šį veiksnį yra žvelgiama pro pirštus. Tačiau jei jūsų šildymo sąskaitos yra labai didelės, o namuose nejaučiate pakankamos šilumos, gali būti išmintinga atsižvelgti į savo langų būklę. Jei nustatote, jog langai yra prastai izoliuoti, turite imtis priemonių, kad tai išspręstumėte. Egzistuoja ne vienas sprendimas, kurį galite pasitelkti patys, arba galite kreiptis į specialistus. Skaičiuojama, kad vien per langus gali būti prarasta 10-25 proc. šilumos, todėl jei imsitės priemonių, kad tinkamai užsandarintumėte langus, galėsite ne tik padidinti namuose vyraujantį komforto lygį, tačiau taip pat sumažinti ir šildymo sąskaitas.

Radiatoriai ir ventiliacijos angos

Jei radiatoriai ir ventiliacijos angos bus uždengtos, tuomet šilumos srautas negalės tinkamai patekti į jūsų kambarius, tokiu būdu nulemiant žemesnę patalpų temperatūrą ir didesnes šildymo sąskaitas. Laimei, šios problemos sprendimas yra labai paprastas ir greitas. Jokiu būdu prie radiatorių ir ventiliacijos angų neturėtumėte statyti sofų, lovų, fotelių, kėdžių ar kitų baldų. Net jei manote, kad priešingu atveju jūsų kambario interjeras neatrodys tinkamas, nepamirškite, jog šiuo atveju yra svarbiausia, kad užtikrintumėte optimalią patalpų temperatūrą ir sumažintumėte patiriamas išlaidas.

Programuojamo termostato naudojimas

Dar vienas naudingas sprendimas, kuris gali padėti sumažinti būsto šildymo sąskaitas, yra programuojamo termostato įrengimas. Jo pagalba nebereikia reguliariai keisti termostato temperatūros skirtingu paros metu. Tai ne tik suteikia daugiau patogumo ir taupo laiką, tačiau taip pat padeda sutaupyti daugiau lėšų – paprastai šildymo sąskaitą programuojamo termostato pagalba pavyksta sumažinti 10-20 proc.

Pabaigai

Nors tai yra vos keletas sprendimų, kuriuos galima pasitelkti siekiant užtikrinti didesnę namų šilumą ir jų jaukumą, vis dėlto juos pasitelkus savo namuose galima daug lengviau pasiekti norimą rezultatą, padidinant namuose vyraujančią šilumą ir sumažinant šildymo sąskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *