Kaip jūsų pėdos įtakoja kelio ir klubo skausmus?

rasytojas avataras

Posted on :

Kelių ir klubų sąnariai yra didžiausi sąnariai žmogaus kūne. Šie sąnariai veikia kaip atrama kai vakštote ar stovite. Jeigu jaučiate lėtinį skausmą klubuose, keliuose, pečių, kaklo ar juosmens srityse, šis skausmas gali būti susijęs su jūsų pėdų būkle.

Kelio skausmas

Jeigu turite pėdų problemų, tokių kaip hiperlanksti pėda (kai sąnariai esantys prie pėdos juda daugiau negu turėtų) arba plokščiapadystė ir kt. tai gali įtakoti pakitusią jūsų eiseną.

Kelio sąnariai yra sukurti taip, kad lenktūsi tik viena kryptimi. Tačiau turint pėdų problemų, koja ties kelio sąnariu išlinksta link priešingos kojos. Toks kelio sąnario nebūdingas lankstumas sukelia padidėjusią apkrovą keliui, iš kur ir atsiranda skausmas.

Žmonės, kurie jaučia osteoartrito skausmą, nešioja įtvarus iš vidinės kelio sąnario pusės. Mokslininkai įrodė, kaip skirtingai vaikštant, galima sumažinti skausmą. Remiantis artrito skausmo tyrimais, teigiama, kad skausmą galima sumažinti vaikštant pėdas statyti taip, kad nykščiai būtų šiek tiek nukreipti į išorę (apie 7°). Toks vaikščiojijmas sumažina apkrovą tenkančią kelio sąnariui, taip mažinamas skausmas. Pasitarkite su savo gydytoju, ar toks vaikščiojimas padėtų būtent jūsų situacijoje.

Klubo skausmas

Bursito skausmas pasireiškia išorinėje klubo srityje, o artrito – vidinėje, prie kirkšnies. Skausmo mažinimas kiekvienam atvejui skirtingas.

Pasikartojanti apkrova sąnariams (įskaitant nereikalingą vaikščiojimą ar bėgiojimą) gali sukelti bursos (tai yra tepalinio sąnario maišelis, kuris mažina trintįį judėjimo metu) uždegimą. Bursitą taip pat gali sukelti ir treniruotės be tinkamo apšilimo.

Pėdų problemos kurias aptarėme, kalbėdami apie kelio sąnario skausmą, taip pat tinka ir klubo sąnario skausmui. Kai pėda per daug išsikiša, visa kojos padėtis pasidaro kreiva ir netaisyklinga, dėl to ir jaučiamas skausmas.

Bet kuri pėdos ar kulkšnies problema, kuri turi įtakos taisyklingai laikysenai ar vaikščiojimui gali sukelti ir klubo ar kelio skausmus. Pateiksime jums keletą pėdos ar kulkšnies problemų pavyzdžių:

• Plantarinis fascitas, gali sukelti lėtinį kulno ir/arba kelties skausmą.

• Nejautra pėdoje arba nervinis skausmas.

• Pėdos deformacijos (pėdos krypimas į vidų ar į išorę)

Jeigu jaučiate skausmą klubų ar kelių sąnariuose ir jums yra nustatyta pėdos ar kulkšnies problemos, jos gali įtakoti ir jaučiamą skausmą. Galite išvengti skausmo pagerinę savo pėdų būklę, tai galite papraščiausiai padaryti su vidpadžiais.

Kai jaučiamą skausmą kompensuojate šlubčiodami ar netaisyklingai vaikščiodami, galite dar labiau pakenkti savo sąnariams. Todėl labai svarbu imtis veiksmų ir padėti savo skaudamiems sąnariams.

Ką reikėtų daryti?

Gera pėdų būklė yra labai svarbi, kovojant su kelio ar klubo skausmu. Pateikiame jums kelis patarimus, gerai pėdų būklei palaikyti:

Venkite aukštakulnių. Geriausia, kad kulno aukštis neviršytų 5 cm. Aukštakulniai didina kelio sąnario degeneracijos riziką.

• Rinkitės avalynę, kurios padas suteikia atramą kelčiai.

• Rinkitės tinkamo dydžio avalynę. Netinkamo dydžio avalynė, skatina netaisyklingą eiseną, ko pasekoje kenčia sąnariai.

• Jeigu jaučiamas kelio ar klubo skausmas yra susijęs su pėdų problema, įsigykite patogią avalynę ir specialius vidpadžius. Tai tikrai sumažins jaučiamą skausmą. Investicija į kokybiškus vidpadžius tikrai atsipirks. Rinkitės vidpadžius, kurie suteiktų reikiamą atramą probleminėse vietose (kulno, kelties ir pėdos priekio srityse).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *