Krosnelės ir židiniai. Nuo ko pradėti?

Kaulus stingdanti temperatūra, sluoksniai drabužių, ledo gramdymas nuo automobilio stiklų, visa tai yra rimtos priežastys nelaukti žiemos. Tačiau visam tam romantišką kontrastą suteikia šiluma spinduliuojantis ugniakuras. Už lango speigas, šaltis, o jūs sėdit priešais šiltą ir raminančią, liepsną. Kam tai gali nepatikti? Dabar, tai lengviau negu bet kada, nes specialistai šią svajonę gali išpildyti be didesnių vargų. Trumpai paaiškinsiu kaip išsirinkti židinį ar krosnelę.

Kokį židinį rinktis?

jotul zidiniai

Jotul židiniai

Kalbant apie židinius dažnas, su tuo nesusidūręs, pagalvos apie Amerikietišką 90-ųjų metų filmo idilę – didelę svetainę, minkštą krėslą, storą kilimą ir atvira liepsna degantį židinį. Tačiau šiandieninė realybe nuo to pažengus pakankamai toli. Senieji, atvira liepsna degantys židiniai yra nesaugūs, reikalaujantys daug priežiūros, o ir jų naudingumo koeficientas labai žemas – didžioji dalis šilumos išeina per kaminą, kaip per siurblį.

Modernūs židiniai, arba židinių kapsulės yra su stiklo durelėmis, kurios nei kiek nesuprastina matomumo – galite džiaugtis raminančiu ugnies vaizdu. Tačiau, tai suteikia daug saugesnį degimą, žarijos iškritimą iš židinio sumažinate iki minimalios rizikos ir žmogiškojo faktoriaus. Nenorite valyti stiklo kuris visada bus nešvarus nuo degėsių? Ne bėda. Skandinaviški „Jøtul“, „Scan“ turi vadinamą švaraus degimo sistemą, kuri šią problemą pašalina. Mūsų siūlomi židiniai ir krosnelės neleidžia ant durelių stiklo kauptis nešvarumams, jie tiesiog nudega patys.

Išvaizda ne viskas.

                             Natūralu, kad statant būstą, ypač jeigu tai pirmas jūsų statinys, galva svaigsta nuo rūpesčių ir naujos informacijos. Dažnas net nesusimąsto apie židinio ar krosnelės padėtį kitų objektų atžvilgiu. Eilinis vartotojas renkasi pirma išvaizdų, akiai malonų, o gal ir dizainerio pasiūlytą židinį, krosnelę.

Galingumas. Turite nedideles patalpas, tačiau norite gražios, didelės krosnelės kuri užpildytų patalpas? Puiku, tačiau pasiruoškite paprakaituoti, nes dydis, tai ne tik grožis, bet ir galingumas. Didelio židinio ar krosnelės „pakurti mažiau“ neišeina. Degs negražiai, nešvariai. Svarbu rinktis optimalaus galingumo pagal jūsų turimą, norimą apšildyti plotą.

Forma. Labai populiaru – ugniakurai su trimis stiklais, kampiniai ir panašiai. Tačiau ką turite šalia? Kokius esate nusimatę baldus ir jų išplanavimą? Kurioje vietoje kambaryje yra kaminas? Kur yra langas? Trumpai tariant, jeigu židinys ar krosnelė yra taip arti sienos ar baldo, kad jo paviršių įkaitina iki tokios temperatūros kur nebegalite išlaikyti priglaustos rankos – tai yra gaisro pavojus.

Krosnelė, židinys – investicija

Sienas perdažome, grindis keičiame, baldus perkame, tačiau ugniakuras visada išlieka. Tai yra pakankamai brangi ir ilgalaikė investicija. Todėl „Jøtul“ suteikiama, ilgiausia rinkoje, garantija – 25 metai.