Kaip išsirinkti tinkamą antivirusinę programą namams?

rasytojas avataras

Posted on :

Kad reikia saugoti savo namų turtą, žino visi, tačiau ar visi saugo savo turtą, esantį asmeniniame kompiuteryje? Deja, bet iki šiol dar daugelis nėra linkę rimtai galvoti apie namų kompiuterio apsaugą. Vieniems tai neatrodo svarbu, kitiems – pernelyg brangu, o kai kurie tiesiog nežino, kokią antivirusinę programą turėtų rinktis.

Visų pirma, prieš renkantis antivirusinę programą savo namams, turėtumėte įvertinti keletą pagrindinių aspektų:

  • įrenginių tipą (Mac, Windows ar Android);
  • įrenginių skaičių, kuriems reikalinga apsauga;
  • vaikų įrenginius;
  • ar namų kompiuteris taip pat naudojamas ir darbui, smulkiam verslui.

Tai vieni svarbiausių kriterijų, nuo kurių turėtų prasidėti paieškos.

Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį, jeigu namuose naudojami keli kompiuteriai. Tokiu atveju vertėtų rinktis apsaugos programą, kuri leistų apsaugoti ne vieną įrenginį ir nereikėtų pirkti kelių atskirų antivirusinių programų kiekvienam.

Taip pat atkreipkite dėmesį, ar visuose kompiuteriuose naudojama tokia pati operacinė sistema. Jeigu skiriasi, prieš rinkdamiesi apsaugos paketą įsitikinkite, kokiai operacinei sistemai ji skirta, geriausia įsigyti visoms OS tinkamą antivirusinę programą.

Tuo pačiu apsaugokite ir vaikų įrenginius, ypatingai tai aktualu dabar, kai vaikai mokosi nuotoliniu būdu ir daug laiko praleidžia prie kompiuterio. Antivirusinė programa leidžia vykdyti tėvų kontrolę, apriboti tam tikrų šaltinių prieigą bei naršymą, nustatyti įrenginio buvimo vietą. Taipogi galite sužinoti, kokios svetainėse lankosi jūsų vaikas.

Ypatingai svarbu, jeigu namų kompiuterį naudojate ne tik asmeninėms reikmėms, bet ir darbui, savo verslui ar kitai svarbiai veiklai. Tokiu atveju reikėtų rinktis apsaugą ne tik nuo virusų, bet ir kitų grėsmių – šnipinėjimo, sukčiavimo, įsilaužimų. Labai svarbu, kad paslauga turėtų atsarginio duomenų kopijavimo, svarbios informacijos šifravimo funkcijas, slaptažodžių valdymą. Apie visa tai skaitykite plačiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *