Kaip išsirinkti šilumos siurblį oras – vanduo?

rasytojas avataras

Posted on :

Oras – vanduo šilumos siurblys – tai dviejų prietaisų (vidinio ir išorinio įrenginio) sistema, kurioje gaminama šiluma perduodama į vandenį. Šios sistemos dėka namuose įrengiamas oras vanduo šildymas. Na, o išsirinkti tinkamą siurblį jums padės mūsų patarimai.

Šilumos siurblio galia

Tai vienas svarbiausių siurblio pasirinkimo kriterijų. Tinkamai pasirinktos galios siurblys užtikrins, kas oras vanduo šildymas duos maksimalų rezultatą patiriant mažiausias sąnaudas. Pirmiausia šilumos siurblio galia priklauso nuo patalpų ploto. 1 kW šilumos siurblio galia skirta apšildyti nuo 15 m2 iki 30 m2 patalpų. Tikslus apšildomas plotas konkrečiu atveju priklauso nuo pastato energetinės klasės bei langų skaičiaus  ir jų pralaidumo. Tad atsižvelgiant į šiuos kriterijus galima lengvai paskaičiuoti, kad, tarkime A+ energetinės klasės namams, kurių plotas yra 120 m2 , o langai su geromis izoliacinėmis savybėmis apšildyti pakaks 4 kW galios šilumos siurblio.

Šilumos siurblio paskirtis

Šilumos siurblio tipą rinkitės pagal tai, kam jis bus naudojamas. Jei jums aktualus tik patalpų oras vanduo šildymas, galite dairytis šilumos siurblio be vandens boilerio. Na, o jei norite naudoti siurblio pašildomą vandenį ir savo reikmėms, verčiau rinkitės iš modelių, kurie yra kartu su boileriu. Taip pat nepamirškite ir vieno pagrindinių šios šildymo sistemos privalumų – galimybės naudoti siurblį ir patalpų vėsinimui. Tokiu atveju būtinai pasidomėkite ar jus dominantis šilumos siurblys turi šią funkciją.

Papildomi priedai

Vienas dažniausiai su šilumos siurbliais oras – vanduo įsigyjamų priedų yra jutiklinis valdiklis. Tad pagalvokite, ar jums aktualus lengvesnis temperatūros reguliavimas ant jutiklio ekrano bei sunaudotos energijos stebėjimas. Šis priedas taip pat leidžia nustatyti skirtingas temperatūras skirtingose patalpose bei grindyse. Kitaip tariant, jei norite, kad oras vanduo šildymas būtų išnaudotas maksimaliai, o jo nustatymai atliekami itin lengvai, jutiklinį valdiklį įsigyti tikrai verta.

Nepamirškite, kad renkantis šilumos siurblį oras – vanduo visuomet galite pasitarti su šiais prietaisais prekiaujančiais specialistais. Net jei planuojate pirkti internetu, visada yra galimybės gauti vienokios ar kitokios formos konsultaciją. Tad abejojant dėl savo pasirinkimo, verčiau pasitarkite, o ne rizikuokite įsigyti ne visiškai tinkamą įrenginį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *