Ką daryti, kad statybos darbai neprailgtų?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Pastaruoju metu Lietuvoje itin sparčiai vyksta gyvenamųjų namų statybos darbai. Namus stato ne tik nekilnojamo turto statybų įmonės, bet ir patys fiziniai asmenys vis dažniau namo statybos darbų imasi patys. Neretai tie, kurie pasiryžo viską daryti ir organizuoti patys, vėliau sako, jog viskas labai prailgo, užsitęsė ir namas nustatytam terminui dar nėra užbaigtas. Kad statybos darbai vyktų sklandžiai, šiame tekste pateikiame keletą praktinių patarimų:

  • Detalus planas. Statybos darbai yra vienas iš tų dalykų, kuriam yra tiesiog būtinas iš anksto sudarytas detalus statybos darbų planas. Jį sudaryti reikia dar prieš prasidedant statybos darbams ir skirti tam pakankamai laiko ir dėmesio. Visų pirma, pasidomėkite statybos darbų eiga internete, paklauskite draugų ar pažįstamų, kurie neseniai statėsi namą. Labai svarbu, kad darbai vyktų teisinga eiga, tuomet niekas neužsitęs, nes darbai bus atliekami vienas paskui kitą ir nebus pertraukų, kurių metu ieškosite medžiagų ar meistrų, kurie padarytų vieną ar kitą darbą;
  • Biudžetas. Savaime suprantama, jog prieš pradedant statybas, būtina sudaryti biudžetą ir įvertinti jį pagal savo finansines galimybes. Iš anksto apskaičiavus būsimus statybų kaštus ir žinodami savo finansines galimybes žinosite, ar darbai vyks sklandžiai, nes turite pakankamai lėšų, ar visgi darbai vyks su pertraukomis, kol vėl sukaupsite reikiamą sumą pinigų. Šiame biudžeto etape verta apgalvoti ir paskolas iš banko, kurios gerokai palengvintų finansinius sunkumus;
  • Medžiagos. Kai įvertinate savo biudžetą ir turite detalų statybos darbų planą, protinga yra iš anksto įsigyti reikiamas medžiagas ir jas sandėliuoti saugioje vietoje. Turėdami iš anksto įsigytas medžiagas, nereikės jų laukti ir dėl to nestos statybos darbai. Taip pat, medžiagos labai sparčiai brangsta, todėl įsigydami iš anksto sutaupysite ir pinigų. Iš anksto planuojant ir įsigyjant medžiagas taip pat galima daugiau laiko skirti geresnių kainų paieškai ir taip pat sutaupyti pinigų.

Taigi, statybos darbai gali būti labai sklandus ir lengvas procesas, jei iš anksto viskas yra suplanuota, įvertinta ir nupirkta. Jei visgi patys nesiryžtumėte statytis namo, visada galite kreiptis į statybos darbų paslaugas teikiančias įmones, kurios viskuo pasirūpins pačios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai