Jau tuoj plauksime baidarėmis

rasytojas avataras

Posted on :

Nenumaldomai artėja tas laikas, kai plauksime baidarėmis. Baidarių nuomos sezonas prasideda kai tik galutinai atšyla oras, daugumai tai gegužės pradžia ar balandžio pabaiga, tačiau nemažai šios pramogos gerbėjų į baidares šoka jau kovą ar balandį, o tikri entuziastai plaukia net ir žiemą ar pirmosiomis pavasario dienomis, pavyzdžiui, pamininti vasario 16 ar kovo 11 dienas.

Visgi baidarių nuoma „paprastiems” žmonėms siejasi su šiltomis vasaros ar pavasario dienomis, kuomet upių gaiva leidžia pailsėti nuo alinančio karščio ar pabėgti nuo vasarinio asfalto lydymosi į gamtą, kurioje tokių bėdų nėra. Mėgautis Lietuvos upėmis tikrai patrauklu, nes tai besikeičianti gamta, galimybė sutikti gausybė įvairių paukščių ir vieną kitą miško žvėrelį, o jei dar pasirenkama dviejų dienų išvyka su nakvyne palapinėse – iš viso pasaka! Nebandėte? Dar šį sezoną turėtumėte tai išmėginti ir pajusti tikrą turistavimo dvasią.

Žygiai baidarėmis taip pat gali būti įdomi patirtis. Dažniausiai tai didelis atstumas, kelios skirtingos upės, įvairūs ežerai ir didelė kompanija irkluotojų. Smagūs vakarai prie laužo bei gausybė nuotykių garantuoti.

Dažnai po pasiplaukiojimo baidarėmis, tiek vienos dienos išplaukimo, tiek ir kelių dienų žygio, lieka gausybė nuotykių bei įspūdžių, dažnai parsivežamos ir nuospaudos ant rankų (dėl to net karštą dieną vertėtų pagalvoti apie pirštines, idealu – specialias), krūva nuotraukų (jei tik kas išdrįsta pasiimti fotoaparatą) bei nenugalimas noras dar kartelį šį sezoną pasinaudoti baidarių nuoma ar panašia paslauga, leidžiančia tiek daug už gana mažą kainą.

Baidarėmis plaukti galima beveik visoje Lietuvoje, nes mūsų šalyje teka daugybė įvairiausių upių. Vienos jų sraunesnės ir labiau tinka patyrusiems plaukikams, kitos puikiai tiks ir šeimoms su vaikais ar visai neplaukusiems baidarėmis, nes yra visai ramios ir be didesnių kliūčių, kurios trukdytų komfortiškam plaukimui. Pasidomėkite konkrečiomis upėmis prieš plaukdami, tai tikrai padės išvengti nenumatytų problemų ar nemalonumų, kurie sugadintų kelionės nuotaiką.

Na ką, laikas pakuoti kuprinę ir leistis į kelionę? Ar lauksite kiek šiltesnių dienelių? Bet kuriuo atveju – geros kelionės su baidarėmis Lietuvos upėmis ir ežerais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *