Jau panaudota 85,9 procento lengvatinės verslo paskolos be užstato

rasytojas avataras

Posted on :

paskola

Švelnėjant karantino sąlygoms Lietuvoje ir užsienyje, verslai turės grįžti prie anksčiau numatytų projektų ir darbų, kuriuos laikinai sutrukdė COVID-19 pandemija. Be abejo, pasauliui besitaikant prie naujų sąlygų, verslai taip pat turės peržiūrėti kai kuriuos savo planus ir juos koreguojant, prisitaikyti prie kitokių rinkos poreikių. Viena iš priemonių, padedančių įmonėms vykdyti savo plėtros tikslus – verslo paskola be užstato.

Įmonės, nukentėję nuo COVID-19 gali gauti lengvatinę verslo paskolą, su labai mažomis palūkanomis. Tai aktualu restoranų, kavinių, parduotuvių, grožio ir sveikatos centrų savininkams, nes jų pajamos ženkliai smuko, kai per karantiną priverstinai turėjo užsidaryti. Ši lengvatinė verslo paskola be užstato gali būti skirta būtiniausioms išlaidoms, darbuotojų atlyginimams, patalpų nuomai, komunalinėms ir kitoms išlaidoms padengti. Ja verta pasinaudoti, dėl itin mažų palūkanų, kurios siekia nuo 0,01 iki 0,19 procento, priklausomai nuo paskolos grąžinimo laiko.

Maksimalus finansavimo dydis gali siekti 100 000 eurų. Šia INVEGA įsteigta priemone galima greitai pasinaudoti per finansuotoją „Noviti Finance“. Paskolų sutarčių pasirašymo laikas tęsiasi iki liepos 31 dienos. Iki birželio mėnesio jau buvo panaudota 85,9 procentai bendros paskolų sumos. Tai viena iš populiariausių INVEGA įsteigtų priemonių smulkiam ir vidutiniam verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19.

Kokio dydžio lengvatinę verslo paskolą be užstato galima gauti?

Kredito suma negali viršyti 25 procentų įmonės 2019 metų metinės apyvartos. Todėl, prieš kreipiantis dėl paskolos, reikalinga 2019 metų metinė finansų ataskaita. Jeigu įmonės paskutinių metų apyvarta buvo 200 000 eurų, ji gali gauti iki 50 000 eurų lengvatinę paskolą. Taip pat paskola neturi viršyti darbuotojams 2019 metais išmokėtų atlyginimų sumos dviem kartais. Taigi, jeigu atlyginimams per metus sumokėta 50 000 eurų, verslo paskola be užstato neturės viršyti 100 000 eurų.

Įmonės, norinčios pasinaudoti INVEGOS lengvatinių verslo paskolų priemone, gali užpildyti prašymą noviti.lt/covid-19-paskola interneto puslapyje. Reikėtų pateikti finansinę ataskaitą už 2019 metus, užpildytą SVV subjekto deklaraciją, paaiškinimą, kad įmonės apyvarta dėl COVID-19 protrūkio sumažėjo 30 procentų ar daugiau bei prašymą. Įmonės, negalinčios pasinaudoti šia priemone, gali kreiptis dėl įprastos verslo paskolos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *