Kai nusiperkate rūbą, vyno butelį, žaisliuką ar net pieno pakelį, greičiausiai dėmesį atkreipiate į pakuotės dizainą. O ar pamatote gaminio etiketę, kurioje užrašytas dydis, galiojimo laikas, gamintojas, brūkšninis kodas ar kita informacija? Taip jau priimta, kad daugumos gaminių be etiketės neparduoda, nors pakuotė kaip ir nebūtina (pavyzdžiui rūbams). Etiketės yra esminė prekės informacija, todėl čia reikia sutalpinti tai, kas svarbiausia.
Kai kurios etiketės pasižymi išskirtiniu dizainu. Kartais gali pasirodyti, kad joms pagaminti prireikė tikrai nemažai pastangų. Iš tikrųjų etiketės buvo atspausdintos pagal dizainerio sumanymą tiesiog ant etiketėms skirtos medžiagos“ popieriaus, kartono, tekstilės, lipduko, plastikinės plokštelės ir t.t.
Visi puikiai įsivaizduojame, kaip atspausdinti skrajutę ar vizitinę kortelę, tačiau ar žinote, kaip spausdinamos etiketės? Joms spausdinti naudojama speciali įranga prekių ženklinimui – specialūs etikečių spausdintuvai, kuriuose naudojamos dažančios juostelės. Jei ne dabar prieinamas platus dažančių juostelių pasirinkimas, iki šiol įvairių gaminių etiketės būtų nykios ir neįdomios. Dabar situacija yra pasikeitusi, nes galimos įvairios variacijos.
Dažanti juostelė yra unikalus išradimas. Ji leidžia spausdinti ne tik viena spalva, bet ir visomis 7. Žinote tik keturias: geltoną, mėlyną, violetinę ir juodą? O kur balta spalva? Šalia jos dar yra auksinė ir sidabrinė. Štai jums ir 7 spalvos, naudojamos pakuotėms spausdinti. Popierinėje (offsetinėje) spaudoje – kur kas mažesnės galimybės, nei etikečių, tad šis metodas yra labai progresyvus.
Etiketėms spausdinti yra naudojama speciali įranga prekių ženklinimui – specialūs spausdintuvai. Jie pakaitina ant juostelės esančius dažus, kurie tolygiai priglunda prie spausdinamo paviršiaus. Kodėl etiketės nespausdinamos įprastu spausdintuvu? Priežastis paprasta – etiketės turi būti ne tik išvaizdžios, bet ir atsparios lietimui, drėgmei, saulės spinduliams ir kitiems išorės poveikiams. Dėl to ir naudojama vaško ir dervos pagrindu pagamintos spalvotos dažančios juostelės. Spausdintuvai gali spausdinti gana plačias etiketes – iki 20 ir daugiau centimetrų pločio. A4 lapas yra 21 cm pločio, tad ar galite įsivaizduoti etiketę, kaip paprastas lapas? Retai kada tokių reikia, tačiau galimybės tai tikrai leidžia. Spaudinio ilgis taip pat svarbus, tačiau maksimaliais skaičiais čia neoperuosime – etiketės dažnai būna 10-20 cm ilgio, o ne 140 cm, kaip leidžia kai kurių pramoninių spausdintuvų techninės galimybės.
Beje, spausdintuvus galima įsigyti bet kam – nereikia būti specialia spaustuve. Dėl to gamybos įmonės ir perka šią įrangą ir plačiai ją naudoja.
Parašykite komentarą