Į ką atkreipti dėmesį nusprendus statyti židinį?

rasytojas avataras

Posted on :

židiniaiRemontuojant ar įsikuriant naujuose namuose, nuo galimų funkcinių bei estetinių sprendimų gausos gali plyšti galva. Židiniai – variantas, populiarumo neprarandantis daugelį metų. Šis statinys ne tik puošia interjerą, sušildo vėsiais vakarais (ar net apšildo visą patalpą), bet ir puoselėja paslaptingą žmogaus ryšį su ugnimi. Židinių meistrai pataria į ką atkreipti dėmesį nusprendus šį statinį apgyvendinti savo namuose.

Visų pirma derėtų turėti viziją, kokio židinio pageidaujama. Natūralu, jog kiekvienas norime džiaugtis išpuoselėtu interjeru, tad ir židinys turėtų tapti harmoninga pastarojo dalimi. Norint išgauti geriausią rezultatą, židinių meistrai iš pradžių rekomenduoja pasitarti su interjero dizaineriu ar architektu, kuris, įvertinę sienas, lubas, baldus bei kitas svarbias interjero detales, padės jums suprojektuoti būsimą židinį.

Tik klientui paliekama teisė nuspręsti, kokio tipo – tradicinio atvirojo ar su įmontuojamu ugniakuru (kapsule, kasete) – pageidaujama. Specialistai, primygtinai nebrukdami savo nuomonės, daugiau privalumų įžvelgia pastarajame variante. Židiniai su įmontuojamomis kapsulėmis ne tik ekonomiškesni kuro atžvilgiu (reikia gerokai mažiau ir nebūtinai aukščiausios kokybės malkų), bet ir saugesni (galima nesibaiminti palikti degančio židinio – nuo pavojaus saugo ugniai atsparus stiklas) bei paprasčiau prižiūrimi. Aišku, jei žmogus savo namuose įsivaizduoja tik atvirąjį židinį, tai – jo pasirinkimo laisvė.

Židiniai gali būti įrengiami tiek jau pastatytuose, tiek statomuose namuose. Akivaizdu, jog šis variantas kur kas paprastesnis, kadangi iš anksto galima numatyti įvairius niuansus ir nereikia sukti galvos, kaip apeiti jau padarytus sprendimus. Gera žinia gyvenantiems mediniuose namuose bei daugiabučiuose: židiniai taip pat gali apsigyventi jūsų namuose! Tiesa, pirmasis variantas, lyginant su betoniniais pastatais, bus brangesnis (juk svarbiausia – užtikrinti saugumą), o daugiabučio gyventojams, prieš pradedant židinio statybą, visų pirma teks nueiti varginančius kelius biurokratiniais koridoriais, kol bus suteiktas leidimas minėtam statiniui.

Meistro pasirinkimas ne ką mažiau svarbu nei židinio funkcinės bei estetinės savybės. Geri židinių meistrai turi daug užsakymų, tad jų paslaugų gali tekti kantriai palaukti. O ir žemiausios kainos pasiūlymų vaikytis nerekomenduojama: neveltui sakoma, jog skūpus moka du kartus. Nepamirškite pasidomėti ne tik nuveiktais darbais, bet ir sutartyje numatyti, jog meistras įsipareigoja prižiūrėti židinį pastarojo eksploatacijos metu.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai