Granito laiptai – labai brangu?

rasytojas avataras

Posted on :

Daugelis mano, kad marmuriniai ar granitiniai laiptai, akmeninės laiptų pakopos yra labai brangūs. Išties tai nėra pigu, tačiau pastaruoju metu natūralaus akmens laiptai kainuoja pigiau nei analogai iš medžio masyvo. O kiek natūralaus akmens granito laiptai patvaresnis nei medis, kviečiame apžiūrėti senąsias miesto bažnyčias ar aikštes.

Pastaraisiais metais granito naudojimas lauko laiptams sparčiai populiarėja. Daugelis dėl pigumo perka ir montuoja akmens masės plyteles. Bet kai tik pradeda lyti ar snigti, atsiranda nemalonių problemų. Tikriausiai ne kartą esate matę akmens masės laiptus, padengtus visokiais guminiais kilimėliais ar dar nežinia kuo. Tokių pavyzdžių yra labai daug. Faktas yra tas, kad, nepaisant to, kad akmens masės gamintojai ant plytelių siūlo klijuoti vadinamąsias neslystančias juosteles, mūsų klimato sąlygomis šios juostos mažai padeda. Vos atšalus orams, pats pirmasis sniegas užkemša šias juostas, o plytelės tampa labai slidžios ir pavojingos. Tada klientai priversti kloti visokių rūšių kilimus, kurie nelabai padeda, bet stipriai gadina laiptų išvaizdą. Tuo pačiu metu akmens masės plytelės neatlaiko Lietuvos klimato sąlygų, todėl dažnai atšoka nuo betono pagrindo ir pradeda trūkinėti jau antraisiais naudojimo metais. Šių problemų išvengsite, jei pasirinksite natūralaus granito laiptus. Granito laiptai – patvarūs ir tvirti, jie nebijo drėgmės ar mechaninių pažeidimų, ir net po daugelio metų nėra jokių nusidėvėjimo žymių. Granito laiptų nereikia šlifuoti, dažyti ar lakuoti, todėl išsaugoma originali laiptų pakopų iš natūralaus akmens išvaizda. Išskirtiniai granito laiptų atspalviai nuo šviesios iki tamsios spalvos puikiai dera su metalu, medžiu, klinkeriu. Gaminant akmenines laiptų pakopas granitas yra termiškai apdorojamas: degintas granitas, bučarduotas. Akmens granito paviršius tampa maždaug toks pat šiurkštus kaip asfaltas. Taip apdorotos granito pakopos niekada nebus slidžios. Termiškai apdorojus, akmens spalva tampa pilkesnė, šviesesnė nei poliruoto. Tačiau tai lengva išspręsti. Tereikia impregnuoti akmenį specialiu akmens impregnantu suteikiančiu šlapio akmens efektą, kuris išlieka kelis metus. Šlapio akmens efekto impregnantas patamsina ir paryškina akmens spalvą. Granito tekstūra lieka šiurkšti, o spalva – kaip poliruoto granito.

Natūralaus akmens laiptai kainuoja brangiau nei pakaitalai, tačiau pirmiausia mokate už patikimumą ir ilgaamžiškumą. Įgyjate galimybę mėgautis ilga laiptų eksploatacija nereikalaujančia papildomo remonto ir investicijų.

Parengė Akmenukai UAB

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *