Endodontinis gydymas: svarbu nedelsti

rasytojas avataras

Posted on :

dantistas

Endodontija – gana sudėtingas žodis. Bet ką jis reiškia? Endodontinis gydymas apibūdinamas taip:

 • Sudėtinga procedūra
 • Kruopštumo reikalaujanti procedūra
 • Prisideda prie natūralių dantų išsaugojimo

Dar kitoks, kur kas aiškesnis pavadinimas – dantų šaknų kanalų gydymas. Apie jį daugiau sužinoti galite apsilankę adresu internete https://odonteja.lt/endodontija/. O jei kyla klausimų ar aktualu pasitikrinti dantis, Vilniuje veikianti odontologijos klinika „Odontėja“ gali padėti.

Kruopštumas labai svarbus, tačiau pabrėžtina, kad jis aktualus visoje odontologijos srityje. Niekas nepageidauja gydytojo, stokojančio kruopštumo, tiesa?

Eiga ir tikslas

Profesionalai žino, kas, kur ir kaip. Tačiau be geros įrangos nepavyktų taip tiksliai diagnozuoti. O kai tiksliai diagnozuojama, tai ir gydymas efektyvus. Ko reikia, kad būtų galima nustatyti būklę? Rentgeno nuotraukos. Ją padarius, iš kanalų pašalinama pulpa, gydytojas kanalus dezinfekuoja, plombuoja.

Koks tikslas? Pašalinti uždegiminius audinius ir imtis visų priemonių, kad infekcija nepasikartotų. Viskas turi būti atliekama labai kokybiškai, antraip sunku tikėtis puikaus rezultato. O su sveikata nežaidžiama.

Skatinama nedelsti

 • Specialistai akcentuoja: nedelskite. O delsiant:
 • Tikėtinos blogesnės pasekmės
 • Gydymo kaina didesnė
 • Gydymas sudėtingesnis ir rizikingesnis

Tad NEdelsti yra paprasčiausiai logiška. Tai sąmoninga ir aktualu. „Bet ką daryti, jeigu bijau“ – gali sukirbėti toks klausimas. Yra bent keli atsakymai:

 • Gydytojai supažindina su dantų būkle
 • Pristato reikalingą gydymą
 • Išklauso
 • Išskaido baimes
 • Pasirūpina sklandžiu ir neskausmingu gydymu

Taigi, baimei vietos nėra.

Pamąstymai

Straipsnio pabaigoje – truputis pamąstymų. Nėra ko laukti – taip pasakytų ir dantų gydytojai, ir pacientai, besidžiaugiantys atliktomis procedūromis. Apie sveikatą kalbama kaip apie brangiausią turtą, todėl delsimas čia tiesiog nesiderina.

Smagu, kai nereikia nei šypsenos slėpti, nei mėgstamo maisto vengti. Smagu, kai dantys gražiai atrodo, kai jie nėra jautrūs, kai nekamuoja skausmas. Kitaip tariant, malonu, kai ir estetiškai atrodo, ir kai yra sveiki.

Tačiau kodėl kartais bijoma odontologų? Rodos, ši profesija skirta padėti, o ne gąsdinti. Bet jei kartą nepasisekė, jei pasitaikė nekoks gydytojas, atsiranda kažkoks atmetimas. Gajūs prisiminimai iš sovietmečio. Visgi pažanga milžiniška. Aptarnavimo kokybė itin aukšta.

O kaipgi dėl vietos? Ar atstumas iki odontologijos klinikos ką nors lemia? Ir taip, ir ne. Galbūt apsilankėte tik todėl, kad tam tikra klinika yra arčiausiai jūsų namų. Bet patiko, dirbama kokybiškai, todėl ir toliau ten lankotės. O gal renkatės ne tą, kuri arčiausiai, bet esate užtikrinti, kad viskas vyksta profesionaliai, kokybiškai, todėl nesiruošiate keisti pasirinkimo.

Panašiai ir su kainomis. Jos svarbios, į jas atsižvelgiama. Antra vertus, nenumojama ranka ir į kokybę. Ieškoma kainos ir kokybės santykio. Vien patrauklūs skaičiai dar nereiškia patrauklios visumos.

Kad ir ką rašytume, vienas dalykas išlaiko reikšmingumą ir yra vertas pateikti dar kartą: NEDELSIMAS. Laiku gydomi dantys kelia mažiau problemų. Laiku prižiūrimi – lengviau „sukalbami“. Jie laikomi sveikatos atspindžiu, tad aktualu skirti dėmesio ir pasitikėti odontologu.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *