Buvo laikai, kai prakalbus apie elektrinį automobilį, žmonės būdavo palydimi „įtariais“ žvilgsniais. Tuo tarpu dabar elektromobiliai tapo tokie populiarūs, kad būtų sunku atrasti žmogų, kuris nežinotų apie jų egzistavimą. Vis daugiau elektromobilių rieda mūsų gatvėmis, o nedrįstantys iš karto pirkti tokios transporto priemonės, gali pasinaudoti automobilių nuoma ir išbandyti tokį automobilį ilgesnį laiką.
Elektrinių transporto priemonių populiarumas ėmė reikšmingai augti per pastaruosius kelerius metus. Vis daugiau ir daugiau vairuotojų iš tradicinių transporto priemonių yra linkę persėsti už elektromobilių vairo, o vis daugiau transporto priemonių gamintojų ima orientuotis į masinę elektromobilių gamybą.
Elektromobilių baterijos ir elektromobilių įkrovimas su kiekvienais metais tampa technologiškai pažangesnis, kartu reikšmingai prisidedant ir prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. JK vyriausybė įžvelgia tokius didžiulius elektromobilių privalumus, kad yra numačiusi nuo 2040 m. drausti naujų dyzelinių ir benzininių automobilių pardavimus.
Tokie reikšmingi pokyčiai, susiję su elektromobiliais, iš tikrųjų vyksta – ateityje kiekvienas vairuotojas sėdės už elektromobilio vairo! Vieni svarbiausių faktų, kuriuos vertėtų žinoti apie elektromobilius, yra tai, jog juos eksploatuoti yra gerokai pigiau ir jie daug mažiau kenkia aplinkai, paverčiant juos saugesnėmis ir švaresnėmis transporto priemonėmis. Tačiau įdomūs faktai tikrai nėra susiję vien tik su elektromobilių baterijų įkrovimo laiku ar elektromobilio nuvažiuojamu atstumu, todėl pateikiame jums šiek tiek daugiau galbūt dar negirdėtų detalių.
Pirmasis elektromobilis mena 1884 m.
Kai kalbame apie elektromobilius, mes visuomet galvojame apie ateitį, kuomet aplinkai didelį neigiamą poveikį turinčios tradicinės transporto priemonės yra pakeičiamos aplinką tausojančiais ir elektra varomais automobiliais. Tačiau jus gali nustebinti faktas, jog elektriniai automobiliai iš tikrųjų egzistuoja ne pirmą šimtmetį. Pirmasis elektromobilis buvo pagamintas dar 1884 m.
Minėtas istorijos laikotarpis buvo tikrų inovacijų ir didžiulės technologinės bei mokslo pažangos amžius. Pirmieji elektromobiliai pernelyg nesiskyrė nuo to meto tradicinių transporto priemonių – išskyrus tai, kad jie buvo varomi elektriniais varikliais. Tačiau tik nuo XIX a. aštuntojo dešimtmečio tokios aplinką tausojančios transporto priemonės tapo praktiškos. Ir vieną tokių praktiškų elektromobilių prototipų pagamino britas Tomas Parkeris.
Nedidelės eksploatacinės išlaidos
Tradiciniai dyzeliniai ir benzininiai automobiliai yra gaminami naudojant daugybę sudėtingų mechanizmų ir techninių detalių. Visa tai laikui bėgant dėvisi ir genda, todėl reikalauja reguliarios techninės priežiūros ir papildomų investicijų.
Tuo tarpu elektromobiliai yra gaminami didžiausią dėmesį skiriant elektriniam varikliui. Jie neturi tokių sudedamųjų dalių kaip alyva, dirželiai, oro filtrai, tarpinės, cilindrų galvutės, uždegimo žvakės ar kitos mechaninės variklio dalys. Elektriniai varikliai turi tik vieną judančią dalį. Ir tai yra puikios žinios vairuotojams. Kita vertus, ne visos eksploatacinės išlaidos yra eliminuotos. Laikui bėgant vis tiek tenka pakeisti lemputes, valytuvus ir padangas. Pačios baterijos taip pat yra brangios, tačiau tinkamai jas prižiūrint, jos gali tarnauti pakankamai ilgą laiką. Didžioji dalis elektromobilių gamintojų savo gaminamų elektromobilių baterijoms suteikia 8 metų/160 000 km garantiją.
Kai kalbama apie kelionei tenkančias išlaidas, elektromobiliai reikšminga persvara laimi prieš dyzelinius ir benzininius automobilius. Pilnas elektromobilio baterijos įkrovimas gali kainuoti netgi mažiau nei 3,5 EUR. Elektros energijos suvartojimo sąnaudos elektromobilių eksploatavimo atveju taip pat yra labai mažos. Vidutiniškai elektromobilis sunaudoja 0.18 kWh/km – kainos atžvilgiu, tai yra apytiksliai 6 kartus mažesni kaštai nei tenkantys benzininiam automobiliui. Taip pat elektros kaina nepriklauso nuo benzino ir dyzelino kainų pokyčių, todėl yra stabilesnė. Ką jau kalbėti apie tai, kad elektromobiliai šiandien sulaukia ir įvairių „lengvatų“, tokiu būdu skatinant naudojimąsi jais ir prisidedant prie aplinkos išsaugojimo. Štai todėl tokie automobiliai dažniau pasirenkami ne tik asmeniniam naudojimui, tačiau ir paslaugų teikimui, automobilių nuomai ir pan.
Daugiau informacijos apie automobilius arba automobilių nuomą tinklalapyje https://smartrent.lt/
Parašykite komentarą