Drvet.lt specialistai atsako, kodėl profilaktiniai vizitai pas veterinarą yra svarbūs Jūsų augintiniui

rasytojas avataras

Posted on :
,

Daugelis naminių gyvūnėlių savininkų reguliariai neveda savo augintinio pas veterinarą. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių – nuo įtempto darbo grafiko iki sveikatos priežasčių, dėl kurių reikia atsivežti savo augintinį. Vis dėlto, anot drvet.lt specialistų, siekiant puoselėti keturkojo sveikatą, dažnesni apsilankymai yra svarbūs. Atsakome, kodėl.

Ligų prevencija

Gyvūnų prevencinė priežiūra yra būtina, nes kai kurių ligų ar ligų, kuriomis jie užsikrečia ar išsivysto, išgydyti nepavyks. Pavyzdžiui, nėra išgydomos katės, kurios susirgo širdies kirmėlių liga, dažnai perduodama uodų įkandimu, ir joms dažnai išsivystys gretutinės ligos, pvz., širdies liga ir širdies nepakankamumas. Ši liga labai sutrumpins katės gyvenimą ir dažnai nepasireiškia tol, kol nevėlu skirti vaistus ar pakankamai gyvybę palaikančio gydymo. Prevencija leidžia veterinarams stebėti jūsų augintinio svorį, anksti pagauti sąlygas, kurių gyvūno savininkas galėjo nepastebėti, ir išlaikyti gyvūną tinkamai prižiūrint. Prevencija yra būtina norint apsaugoti gyvūną nuo daugybės parazitų ir kenkėjų, pernešančių ligas.

Specializuota priežiūra.

Kai kurie naminių gyvūnėlių savininkai naudoja nereceptinius vaistus dėl įprastų problemų, tokių kaip blusos ir erkės, vidiniai parazitai ir odos bėrimai. Veterinaras gali rasti tinkamą sudėtinių vaistų derinį, kad gyvūnas gautų tikslią reikiamą dozę pagal konkrečius organizmo poreikius. Kaip ir žmonės, ne visi gyvūnai yra vienodi, todėl su jais dažnai reikia elgtis kaip su individualia būtybe ir taikyti konkrečiu atveju geriausias priemones.

Santykių su veterinaru kūrimas.

Užmezgus ryšį su veterinaru, jie gali turėti išsamią gyvūno istoriją, todėl bus lengviau pastebėti sveikatos pokyčius ir nuolat informuoti gyvūną apie profilaktiką ir metinius tyrimus. Gyvūnai gali nenorėti eiti pas veterinarą, jei jie lankosi nereguliariai, o nuoseklesni apsilankymai gali sumažinti jų nerimą ir neigiamą elgesį.

Veterinarų teigimu, gyvūnai turi būti vedami prie augintinio kasmet, jei ne dažniau, kad jie būtų laimingi, sveiki ir aktyvūs. Veterinarai yra išsilavinę, kaip rūpintis įvairiais gyvūnais ir visomis šiomis specifinėmis ligomis bei problemomis. Naminiai gyvūnai nusipelno gyventi patogiai tiek, kiek tik gali. Plačiau – https://www.drvet.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *