Čempionų lygos faktai, kurių nebuvote girdėję

rasytojas avataras

Posted on :

UEFA Čempionų lyga yra pats prestižiškiausias kasmet organizuojamas Europos futbolo turnyras. Pirmą kartą turnyras surengtas 1955 m. Tuo metu jis buvo vadinamas Čempionų taure, tačiau nuo 1992 m. pavadinimas pakeistas į Čempionų lygą.

Čempionų lygos turnyras kiekvienais metais prasideda birželio mėn., kuomet vyksta trys atrankos etapai, grupės varžybos, aštuntfinaliai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalas. Visi šie etapai sulaukia ypatingai didelio futbolo entuziastų dėmesio ir visą tai puikiai atspindi tiek varžybų žiūrimumas, tiek ir sporto lažybos, kurios šio čempionato metu ypatingai suaktyvėja.

Real Madrid turnyrą laimėjo net 13 kartų

Real Madrid futbolo klubas buvo įkurtas 1902 m. kovo 6 d. Šiandien šis futbolo klubas yra daugiausiai uždirbantis visame pasaulyje. Real Madrid į aukštesnį lygį futbolo pasaulyje pakilo XX a. šeštajame dešimtmetyje, kadangi ši komanda iš eilės laimėjo penkias Čempionų taures. Tuo tarpu iki šiol šis ispanų futbolo klubas Čempionų lygą yra laimėjęs net 13 kartų!

2019 m. Čempionų lygos finalas įsiminė amžiams

2019 m. Čempionų lygoje du Anglijos klubai žaidė vienas prieš kitą – Totenhemo „Hotspurs“ ir „Liverpool“. Tai buvo vos septintas kartas šio čempionato istorijoje, kai dvi futbolo komandos iš tos pačios asociacijos žaidė viena prieš kitą paskutinėse rungtynėse ir tai taip pat buvo pirmasis kartas nuo 2013 m., kai Ispanija neturėjo savo klubo finale. „Liverpool“ komanda laimėjo rungtynes 2-0 ir namo parsivežė Čempionų lygos trofėjų.

Čempionų lyga turi savo himną

Prieš kiekvieną „Čemoionų lygos“ turnyrą groja Tony Britten parašytas himnas, tokiu būdu pagerbiant faktą, jog futbolas draugėn suburia tiek daug skirtingų žmonių. Taip pat įdomu tai, kad Tony Britten adaptavo George Frideric Handel „Zadok the Priest“ ir tokiu būdu sukūrė Čempionų lygos himną. Šis himnas yra grojamas trimis kalbomis – anglų, vokiečių ir prancūzų.

Greičiausias turnyro įvartis

„Bayern Munich“ komandoje žaidžiantis futbolininkas Roy Makkay pelnė įvartį per pirmąsias 10,12 sekundžių! Ir tai iki šiol yra greičiausiai pelnytas įvartis visoje Čempionų lygos istorijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *