Buhalterinė apskaita: mama, aš būsiu buhalteris!

straipsniai avataras

Posted on :

buhalterinė apskaitaKiekvienas iš mūsų, mintimis sugrįžę į vaikystę, galime prisiminti ne vieną epizodą, kurio metu užtikrintai dėstydavome savo profesinės ateities planus. Gydytojas, mokytojas, lakūnas, gaisrininkas, policininkas – vienos dažniausiai iš vaikų lūpų sklidusios profesijos (šių dienų darželinukai, tikėtinai, išdėstytų kiek kitokius planus). „Mama, o aš būsiu buhalteris!”,- būtų šiek tiek keista išgirsti tokį pareiškimą, ar ne? Nebent tai sakytų vyresniųjų klasių moksleivis, rimtai galvojantis apie mokslo srities pasirinkimą bei karjeros galimybes. Buhalterinė apskaita – išties sunkus bei atsakingas darbas, tačiau visuomenėje sulaukiantis ne itin daug dėmesio bei pagarbos. Kita vertus, ir pati buhalterinė apskaita – tarsi šešėlinė sritis, kurios veiklas dažnam net sunku įvardinti, tačiau joms paaiškėjus pasirodo, jog tai – viena pagrindinių pareigybių įmonėje.

Ką reikia žinoti asmenims, nusprendusiems save realizuoti šioje srityje?

  • Pasidomėkite šio darbo specifika bei atsakomybės ribomis.

Matematiką mėgti neužtenka. Buhalterinė apskaita reikalauja gerų analitinių sugebėjimų bei loginio mąstymo. Būtina pasirengti nuolatiniam mokymuisi: nors skaičiai ir nesikeičia, tačiau nuolat atsiranda naujų įstatymų bei pataisų, kuriais buhalteriai privalo preciziškai vadovautis. Reikia dirbti su įvairiomis kompiuterinėmis programomis, tad būtinas ir kompiuterinis raštingumas.

Buhalteriai privalo būti akyli visų detalių atžvilgiu. Pražiūrėtas skaičius ar pamirštas atlikti darbas gali pridaryti daug bėdų. Jei atsakingos instancijos audito metu aptiks netikslumų, gali grėsti rimti nemalonumai – pradedant žodiniu įspėjimu pasitaisyti ir baigiant bankroto byla. Priklausomai nuo darbo sutartyje numatytų sąlygų, atsakomybė tenka ne tik direktoriui, bet ir buhalteriui. Tad buhalterinė apskaita – itin atsakingas darbas, kurio metu padarytos ir neištaisytos klaidos kainuoja brangiai.

  • Kur galima mokytis šios specialybės?

Buhalterinės apskaitos bei šiai sričiai giminingos programos yra siūlomos aukštosiose bei aukštesniosiose mokyklose. Nors pirmosios teoriškai laikomos prestižiškesnėmis, tačiau ne paslaptis, jog mokslas kolegijose orientuotas į praktiką, o darbdaviai būtent tai ir vertina. Populiarūs ir buhalterinės apskaitos kursai, tačiau juos pabaigus naivu tikėtis iškart rasti darbą. Tai – greičiau savišvietos galimybė, įgūdžių atnaujinimo priemonė ar puikus pasirinkimas, norintiems savarankiškai tvarkyti nuosavo verslo buhalteriją.

O ką buhalterinė apskaita žada į šią sritį besidairančiajam? Nudžiuginsime: buhalteriai uždirba išties nemažai. Tai – specialybė,  išsauganti paklausą visais laikais. Aišku, reikia turėti gabumų šiam darbui bei nuolat tobulėti. Visos kitos galimybės priklauso nuo konkretaus darbdavio: vieni buhalteriui patiki monotoniškas bei nedideles užduotis, kiti – neįsivaizduojamo masto atsakomybę.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai