Batutas – ne tik pramoga, bet ir sportas!

rasytojas avataras

Posted on :

Šokinėjimas ant batuto – puiki ir labai smagu mankšta. Batutas padeda sudeginti kalorijų, sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą ir viso kūno raumenis! Mokslininkai įrodė, jog šokinėjimas ant batuto pranoksta bėgimą: šokinėjimas 10–15 min. prilygsta 3 km bėgimo. Prieš šokinėdami nepamirškite atlikti apšilimo ir tempimo pratimų, antraip galite pertempti raumenis.

Kaip išsirinkti batutą?

Spyruoklės – vienas pagrindinių kriterijų renkantis batutą. Kuo spyruoklės ilgesnės – tuo jos lengviau išsitemps. Svarbus ir jų skaičius – kuo didesnis batutas, tuo daugiau spyruoklių jis turėtų turėti.

Batuto paviršius turėtų būti pagamintas iš patvarios medžiagos. Ji turi būti neblunkanti, kad neprarastų savo savybių dėl saulės poveikio, nedirgintų odos bei atlaikytų didžiulius krūvius.

Rėmas neturi įtakos šokinėjimo kokybei, tačiau itin svarbu, kad jis būtų tvirtas ir nerūdytų. Svarbu atkreipti dėmesį į sujungimus ir suvirintas vietas – jos turi būti kokybiškos ir stipresnės, kad nesulūžtų. BERG batutai turi cinkuotus rėmus, kurie nesulūš.

Forma. Batutų būna įvairių formų, tačiau populiariausi – ovalūs, apvalūs ir stačiakampiai. Forma dažniausiai priklauso nuo asmeninių poreikių, tačiau maksimalų šoklumą siūlo stačiakampiai batutai. Jų spyruoklės kiekvienoje pusėje išsitempia skirtingai, tad greičiau atsako į smūgį ir aukščiau iškelia šokinėjantįjį. Būtent dėl šios priežasties stačiakampiai batutai naudojami sporte. Apvalūs batutai labiau tinka mėgėjams, o ovalūs – tarpinis variantas.

Į žemę įleidžiami batutai sparčiai populiarėja tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Jie montuojami kiek kitaip – kaip ir galima suprasti iš pavadinimo – yra įleidžiami į žemę. Prieš montuojant batutą, jam reikia paruošti specialią duobę. Šie batutai saugesni, nes nuo žemės paviršiaus iškilę tėra vos iki 30 cm.

Saugumas – svarbiausia

Norint išvengti traumų ir sužalojimų, patartina atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus: kokį svorį batutas atlaiko ir su kokiu yra testuotas, ar atitinka keliamus saugumo standartus, ar yra pakankamai tvirtas ir pan. Taip pat pravers apsauginis tinklas.

Žinoma, labai svarbu batutui parinkti tinkamą vietą: lygų ir tvirtą pagrindą, jokiu būdu nestatyti jo po medžiais, netoliese tvorų ar kitų statinių. Puiku, jei batutas stovės pavėsyje – taip jo nepaveiks saulės spinduliai (nors kokybiško batuto jie paveikti neturėtų).

Kaip matote, renkantis batutą svarbiausia atkreipti dėmesį į jo saugumą, patvarumą bei kokybę. Kokybiškas batutas išlaikys savo formą ir savybes net po kelerių metų naudojimo. Išsirinkus patikimą batutą teliks mėgautis šokinėjimu ant jo, tad pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai