Baidarės ir nepamirštami kelionių įspūdžiai: patarimai keliautojams

straipsniai avataras

Posted on :

baidarėsKelionės baidarėmis – sparčiai populiarėjanti pramoga, kasmet sutraukianti vis didesnes keliautojų grupes. Baidarės – puikus sprendimas smagioms kelionėms su geriausiais draugais ir maloniam poilsiui su šeima. Be to, vaizdingas maršrutas ir aktyvus irklavimas padovanos nepamirštamų įspūdžių ir įsimintinų pramogų.

Kad kelionės baidarėmis sietųsi su gražiausiomis akimirkomis, šiai pramogai turite iš anksto pasiruošti. Specialistai pataria didžiausią dėmesį skirti trims esminiams akcentams – tinkamo maršruto parinkimui, naudingų daiktų sąrašui ir apgalvotai nakvynės vietai.

Maršruto pasirinkimas

Svarbiausias jūsų darbas – išsirinkti tinkamą maršrutą. Baidarės nuomojamos praktiškai visuose Lietuvos regionuose, todėl rinktis tikrai turėsite iš ko. Negalima vienareikšmiškai teigti, kad vingiuotos ir sudėtingos upės yra geresnis pasirinkimas už tiesius ir sraunius upelius – viskas priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo ir pomėgių. Jei nebijote fizinio darbo, mėgstate iššūkius ir norite aktyvių pramogų, rinkitės sudėtingus maršrutus, kurie pareikalaus ne tik aktyvaus irklavimo, bet ir dažno baidarių pernešimo krantu. Tiesa, toks maršrutas gali nepatikti pradedantiesiems keliautojams. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis mažiau vingiuotą upę, kuria plaukdami galėsite mėgautis įspūdingu gamtovaizdžiu. Be to, rinkdamiesi maršrutą, turite iš anksto pagalvoti apie nakvynės vietas (jei susiruošėte į kelių dienų kelionę), kad numatytos stovyklavietės pasiekimas nekeltų papildomų rūpesčių ir sunkumų.

Naudingų daiktų sąrašas

Kelionės baidarėmis neatsiejamos nuo drėgmės ir vandens, todėl visų pirma jums bus reikalinga antra pora drabužių. Supakuokite drabužius į neperšlampamus maišus. Nepamirškite, kad nuo drėgmės turite apsaugoti ir kitus jums svarbius daiktus, pvz., mobiliuosius telefonus, pinigines ar laikrodžius. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, būtinai pasiimkite kremą nuo saulės ir pasirūpinkite apsauga nuo vabzdžių. Jei suplanavote ilgesnį maršrutą, jums bus reikalingi ir užkandžiai bei gėrimai. Visais atvejais rekomenduojama turėti nedidelę vaistinėlę, kurioje būtų priemonių, skirtų pirmajai medicininei pagalbai suteikti. Planuodami lauknešėlį, nepersistenkite – imkite tik būtiniausius daiktus. Nepamirškite, kad bagažo vieta baidarėje yra ribota, be to, didelis svoris apsunkins baidarę, todėl plauksite kur kas lėčiau.

Nakvynės vietos pasirinkimas

Jei planuojate kelių dienų kelionę, pagalvokite, kur praleisite naktį. Rinkitės stovyklavietę, kurią galėsite pasiekti plaukdami. Be to, daugelis verslininkų, kurių veiklos sritis yra baidarės, nuomoja ir jaukias pirtis bei nedidelius namukus nakvynėms. Tai puikus sprendimas patogias keliones vertinantiems turistams. Be to, apie šiltą nakvynės vietą turėtumėte pagalvoti ir tuo atveju, jei plaukimą baidarėmis planuojate ne vasaros sezono metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *