Ar santykiuose visada viskas sukasi apie pinigus?

rasytojas avataras

Posted on :

Santykiuose dažnai kalba apie pinigus, tačiau tokia tema yra ypač populiari diskutuojant viešoje erdvėje. Vyksta aršios diskusijos, kad neva daugelis moterų santykius kuria tik dėl materialinės priežasties, o moterys atrėžia, kad ir vyrų tarpe pasitaiko išnaudotojų. Tačiau, verta akcentuoti, kad vienas iš santykių privalumų yra tas, kad pinigus valdyti galima geriau, jeigu tik viskas yra puikiai suderinama. Aiškiau kalbant, jeigu viskas suderinta puikiai, tuomet santykiai su kitu žmogumi yra naudingi ir dėl finansinės perspektyvos. Turbūt klausiate kodėl? Nejaučiate tokios naudos? Tam yra kelios priežastys ir į viską bus atsakoma žemiau.

Kuriant santuoką, o tiksliau – šeimą, kuomet vyrauja bendro biudžeto modelis, finansų sritis tampa mažiau jautresnė. Galvojate – kodėl? Kai esate vieni, vadinasi yra tik vienas pajamų šaltinis. Kai turite antrąją pusę – pajamų šaltinių jau yra du. Jeigu vis dėl apsigyvenus kartu jūs išleidžiate dar daugiau pinigų, vadinasi jūs nemokate elgtis su pinigais. Tiesiog suradote netinkamą žmogų. Specialistai pabrėžia, kad santuoka ar ilgalaikiai santykiai turi nešti finansinę naudą abiem pusėms, o ne vienai ar išvis būti žalingi finansiškai. Juk susijungiama ir savo turimu turtu, kad leidžia atlikti laisvesnius sprendimus.

Tačiau, jeigu kalbėtumėte apie žalą, reikia būti konkretiems – ji dažnai patiriama susiradus antrąją pusę. Kodėl taip yra? Tiesiog, daug ką lemia santykių pradžią ir per mažas laiko tarpas kartu. Pradžioje norisi vieną kitą palepinti, o tai reikalauja pinigų. Jų ne visada būna tiek kiek nori, tuo labiau, jeigu tas lepinimas yra labai prabangus. Apsitrynus, imama galvoti apie ateitį, o tada jau priimami atsakingesni sprendimai, kurie susiję su finansinių saugumu.

Kas liečia patiriamą žalą, reikėtų būti tiesmukiems. Paprastai kalbant, kai kurie žmonės iš santykių bando išpešti tik asmeninės naudos, todėl nenuostabu, kad apie tai neigiamai atsiliepiama viešoje erdvėje. Kai kurie žmonės tiesiog yra linkę per daug pasiduoti antrosios pusės spaudimui pinigus leisti ne pagal bendrus, o tik asmeninius poreikius. Tad, jeigu nenorite finansinių bėdų susiradus antrąją pusę, tiesiog gerai apgalvokite ką renkatės sau į partnerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai