Ar reikia bijoti odontologų?

rasytojas avataras

Posted on :

odontologaiAr reikia bijoti odontologų? Trumpoji atsakymo versija: ne, odontologų bijoti nereikėtų. O ilgąją versiją skaitykite toliau. Neturite laiko ir rūpi kuo greičiau susitarti su gydytojais dėl vizito? Tuomet galite užsukti į Angitia.lt – Kaune veikiančios odontologijos klinikos UAB „Angitia“ interneto svetainę.

Šiais laikais neretai pasitelkiamas palyginimas „kaip investicija“. Gal nuskambės kiek banaliai, bet savalaikis kreipimasis į bet kurios srities gydytoją, o juo labiau – į odontologą, irgi yra investicija. Palyginkime dvi situacijas ir viskas bus aišku:

 

  1. Žmogų jau savaitę kamuoja danties skausmas, jaučiamas dantų jautrumas. Nebepavyksta išsiversti be tablečių. Pas odontologą lankytasi gal prieš trejetą metų… Šiaip ne taip prisiverčiama apsilankyti. Patikrinus paaiškėja, kad prireiks bent trijų vizitų. Tenka tris kartus prašytis iš darbo. Gydytojo teigimu, jeigu būtų nedelsta ir laikas nuo laiko tikrintasi, tokios situacijos būtų pavykę išvengti, laiko ir pinigų sąnaudos atrodytų kur kas priimtiniau.

 

  1. Žmogus nepamiršta kas pusę metų paskambinti į odontologijos kliniką ir suderinti vizito laiką. Šitaip kaskart galima džiaugtis puikia dantų būkle, o jei prireikia kokios procedūros, ji neilgai trunka ir kainuoja, galima sakyti, simboliškai.

 

Skirtumas tikrai akivaizdus. Antruoju atveju ir sveikata geresnė, ir laiko pakanka mažiau, ir lėšos priimtinesnės.

Protas yra kritiškas „mechanizmas“, tad truputį pamąsčius gali kilti klausimas (ir tikriausiai jau kilo): KODĖL DELSIAMA? O prie šio klausimo rikiuojasi dar daugiau panašių: ar yra ko bijoti; galbūt delsimui įtakos turi neigiama patirtis ir t. t.

Šiame straipsnyje gal ir nerasime visų atsakymų, bet privalu pasakyti, jog odontologija DABAR ir ANKSČIAU – anaiptol ne tas pats. Paklausius istorijų, kaip sovietiniais laikais būdavo elgiamasi su pacientais, kokios priemonės naudotos, ir palyginus visa tai su pastarųjų metų patirtimi, formuojasi vienas žodis: KONTRASTAS. Tiksliau, du žodžiai: NEĮTIKĖTINAS KONTRASTAS. Pasirodo, išrauti dantį galima ir be skausmo, ir tai tik vienas pavyzdys iš daugybės.

O jeigu yra tikimybė, kad atliekant procedūrą pacientas jaus vienokį ar kitokį diskomfortą, gydytojas apie tai informuoja. Viskas vyksta žmogiškai, švelniai. Suderinus patirtį, atsakingumą ir modernias priemones pavyksta be skausmo pasiekti gerą rezultatą – dantis  išgydyti ir atkurti.

Svarbu suprasti, kad:

  • odontologai visuomet nori padėti;
  • šiuolaikinė odontologija gerokai skiriasi nuo tos, kuri buvo praėjusiame amžiuje;
  • apsilankymas pas gydytoją galbūt ir nėra toks pozityvus kaip ėjimas į kino teatrą, tačiau labai dažnai viskas vyksta be skausmo, be didelio diskomforto;
  • geriau pabūti pusvalandį odontologo kėdėje, nei kęsti nuolatinį dantų skausmą ar jautrumą;
  • geriau pasitikėti odontologu, nei nuolat slėpti šypseną.

Tad neslėpkite šypsenos, o jei atėjo laikas pasitikrinti dantis, Jums padės Angitia.lt specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *