Ar gali automobilyje baigtis freonas?

rasytojas avataras

Freonas tai žodis, kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia „frigor“ – „šaltis“. Freonas yra bespalvės, bekvapės dujos, tirpstančios organiniuose tirpaluose ir aliejuose.

Freonas automobiliuose nesibaigia

Automobilių kondicionierius užpildomas ne tik šiomis dujomis, bet ir tepalais. Atšilus orams vis dažniau įsijungiame vėdinimo sistemą automobilyje, tačiau ji ne visada veikia. Dažnai girdime sakant, jog priežastis – freono trūkumas. Vis tik, specialistai tikina, kad tvarkingoje sistemoje šios dujos negali baigtis, panašiai kaip ir šaldytuve. Freonas prateka, jeigu automobilio vėdinimo sistemos sugedę. Dažnai būna, kad sistemoje nėra nei dujų, nei tepalų, tačiau bendras diržas vis tiek suka siurblį ir taip jį sugadina. Tada, kondicionierius neveikia net ir užpildytas freonu, nes gedimo priežastis yra siurblys.

Senos dujos keičiamos naujomis

Automobilių serviso meistrai sako, kad nors freonas nesibaigia, tačiau jį reikia keisti kas keli metai, nes senų dujų efektyvumas mažesnis. Tokiu atveju pašalinamas senasis ir užpilamas naujas freonas tam, kad kondicionavimo sistema veiktų nepriekaištingai.

Kartais reikia tvarkyti vėdinimo sistemą

Pildant vėdinimo sistemą freonu verta patikrinti ar nėra dujų nuotėkio. Kondicionavimo sistema sudaryta iš aliuminių vamzdelių, radiatoriaus, kurie po ilgo laiko būna paveikti korozijos. Autoservise reikėtų nustatyti ar kondicionierius yra tvarkingas ir tik tada pildyti ją freonu bei tepalais.

Kondicionieriaus priežiūra

Kad vasarą būtų galima mėgautis gaivia vėsuma, reikalingas ne tik freonas, bet ir tvarkinga kondicionieriaus sistema. Jau pavasarį reikėtų pasirūpinti jos dezinfekcija. Sistemoje kaupiasi dulkės ir įvairios bakterijos, kartais jos sukelia nemalonų kvapą ar netgi ligas. Todėl būtina dezinfekcija, kurią gali atlikti automobilio savininkas ar serviso specialistai. Namų sąlygomis į vėdinimo sistemą įspaudžiami specialūs balionėliai su chemija, jie purškiami įjungus maksimalų salono cirkuliavimą. Automobilių servisuose purškiamos specialios putos.

Reikalinga ne tik dezinfekcija, bet ir oro filtrų keitimas, nes juose taip pat sparčiai kaupiasi dulkės ir nešvarumai.

Profilaktika

Profilaktikai reikėtų įjungti vėdinimo sistemą ne tik vasaros sezono metu, nes ilgiau pastovėjęs freonas atsiskiria nuo tepalo. Iš anksto pasirūpinkime savo automobilio kondicionieriumi, kad mažiau vargintų vasaros karščiai kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *