Alpakų vilna – patraukli alternatyva avių vilnos gaminiams

rasytojas avataras

Posted on :

alpakosAlpakų vilna bei jos gaminiai žmonių, susipažinusių su pastarosios privalumais, itin vertinami. Iš jų tikrai neišgirsi, jog alpakų vilnos megztinis ar pledas neva kainuoja per daug: yra daiktų, už kurių kokybę mokėti anaiptol negaila.

Yra net keletas priežasčių, dėl kurių alpakų vilna lenkia savo „konkurenčių“ avių vilną.

  • Kalbant apie šilumą, stebina faktas, jog šiuo atžvilgiu alpakų vilna net šešis (!) kartus šiltesnė nei avių.
  • Alpakų vilna puikiai prisitaiko prie aplinkos temperatūros, tad yra tinkama nešioti ir šaltuoju, ir šiltuoju metų laiku. Vidinė alpakos plauko strukūra lemia, jog, esant šalčiui, ši vilna šildo, o karštyje – atspindi saulės spindulius ir suteikia malonų gaivos jausmą.
  • Alpakų vilnos gaminiai puikiai tinka „jautruoliams“, kurie kitos vilnos rūšių daiktų negali dėvėti dėl vadinamo „kandžiojimosi“. Pastaroji – itin švelni bei maloni kūnui. Beje, pačia geriausia ir švelniausia laikoma vilna, gaunama pirmą kartą kerpant alpakų jauniklius.
  • Kai kurie avių vilnos gaminių baidosi dėl specifinio kvapo, kurį sukelia lanolinas. Net ir rūbą išskalbus kelis kartus, pastarasis susilpnėja, tačiau visiškai neišnyksta. Tai – dažna priežastis, dėl kurios stilingas megztinis ar jaukus pledas atiduria spintos lentynos gilumoje. Alpakų kailyje šio medžiagos nėra, tad gaminiai tik net ir jautriausioms „nosims“. Negana to, lanolinas gali sukelti ir alergines odos reakcijas, o tai – kur kas rimtesnė problema nei kvapas.
  • Alpakos vilnos gaminys, drąsiai galima sakyti – pirkinys visam gyvenimui. Net ir ilgai naudotas, rūbas ar kitas gaminys išliks kaip naujas! Kaip minėta, šios rūšies vilnoje nėra lanolino, tad bus išvengta ir erzinančio susiburbuliavimo.
  • Alpakų vilna stebina ir savo spalvų įvairove: yra net 24 atspalviai! Skiriasi ir vilnos blizgumas: kai kurios vilnos rūšys atrodo tarsi šilkas. Tad rūbus ar kitus gaminius, pagamintus iš šios medžiagos, įvertina ir vartotojai, kuriems svarbu ne tik kokybė, bet ir estetika.

Žinant šiuos faktus, dovanos paieška mamai, draugui, sesei, o gal net ir sau turėtų tapti kur kas paprastesnė: alpakų vilnos gaminiai – puiki investicija į kokybišką daiktą.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *