Akmens plytelės ar dirbtinis akmuo?

rasytojas avataras

Posted on :

Privačių namų ar butų savininkai dažnai susiduria su didele pasiūla apdailos medžiagų. Ką pirkti, dirbtinį ar natūralų akmenį? Šis klausimas kyla renkantis fasado apdailą, sienų dekorą ar grindų dangą. Atlikime nedidelę eksploatacinių savybių lyginamąją analizę. Akmens plytelės ar dirbtiniai pakaitalai?

Atsparumas dilimui. Jei natūralaus akmens plytelės, pavyzdžiui, marmuras, išsaugo savo raštą, tekstūrą ir atspalvių paletę net tada, kai viršutinis sluoksnis laikui bėgant yra stipriai nudilęs, tai keraminės plytelės tokiu atveju visiškai praranda savo pirminę išvaizdą. Patvariausias akmuo žemėje yra granitas – praktiškai nepasiduodantis dilimui, o dirbtiniai akmens masės gaminiai tokio pranašumo neturi.

Draugiškumas aplinkai. Natūralus akmuo sukuria palankų patalpų mikroklimatą, palaiko natūralų drėgmės lygį ir yra saugus naudoti. Plytelių gamyboje naudojami dirbtiniai komponentai, o tai neigiamai veikia medžiagos ekologiškumą.

Estetika. Marmuras, granitas ir kitos akmens plytelės nėra papildomai dažomos, glazūruojamos ar techniškai apdorojamos, siekiant padidinti medžiagos efektyvumą. Natūralaus akmens tekstūra pabrėžiama tik šlifuojant ar poliruojant akmens paviršių. Keramika reikalauja papildomo dirbtinio apdirbimo proceso.

Patvarumas. Visi žinome, kad marmuro skulptūros išlikusios nuo senovės Romos laikų, o nepralenkiamas granito tvirtumas leidžia jį vadinti beveik amžinu akmeniu. Bėgant metams natūralus akmuo atskleidžia savo natūralų grožį, atsiranda naujų atspalvių ir unikalių raštų. Akmuo nebijo drėgmės, temperatūrų svyravimo, UV spindulių. Dirbtinės medžiagos nėra ilgaamžės, palaipsniui dėvisi ir trūkinėdamos praranda pirminę išvaizdą, o nupiešti raštai išsitrina. Jei lauke naudojama plytelė neatspari šalčiui, vanduo esantis joje sušąla ir taip akmens masės plytelės susproginėja.

Pagrindinis natūralaus akmens pranašumas prieš dirbtines medžiagas yra jo unikalumas, natūrali spalvų ir raštų harmonija, kuri niekada nepasikartoja. Kartu su aukščiausiais tvirtumo parametrais ir nepriekaištinga eksploatacija. Be to, akmens plytelės gali tarnauti ne vieną šimtą metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *