Advokatai Kaune apie NT pirkimo sutartis

straipsniai avataras

Posted on :

Advokatai KauneJei nusprendėte pirkti nekilnojamąjį turtą, neskubėkite – racionaliai įvertinkite savo pasirinkimą ir finansines galimybes. Advokatai Kaune primena, kad renkantis būstą reikėtų pasidomėti ir pačiais namo statytojais. Prieš pasirašydami dokumentus, skirkite laiko išsamiai jų analizei, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų. Be to, karts nuo karto pasigirsta kalbų, kad didelių rūpesčių gali sukelti ir už būstą sumokėtas avansas. Nemažai sunkumų kyla dėl terminų nesilaikymo. Advokatai teigia, kad itin dažna problema – sumokėtas avansas, tačiau ilgai užtęsiami statybos darbai. Minėtoji problema kelia itin didelių rūpesčių tuo atveju, jei planuojate nieko nelaukdami persikelti į naująjį būstą, todėl dėl užsitęsusių statybų esate priversti nuomoti butą.

Advokatai Kaune pataria surinkti visą informaciją apie konkretų NT pardavėją, jo patirtį ir reputaciją. Pasidomėkite kitais jo parduotais butais, jei galite, išsiaiškinkite, ar pardavimo metu buvo išvengta nesklandumų. Kuo geresnė pardavėjo reputacija, tuo nuoširdžiau turėtumėte juo pasitikėti, tačiau nepamirškite – rizika išlieka visuomet. Verta apsilankyti ir pas būsimus kaimynus ir pasidomėti butų kokybe. Jei kaimynai bendradarbiavo su tuo pačiu pardavėju, paklauskite, ar buvo kilę ginčų, jei taip – kaip jie buvo sprendžiami, ar pardavėjas yra linkęs bendradarbiauti. Galiausiai, visuomet galite pasikonsultuoti su NT brokeriais, kurių ilgametė patirtis ir nepriklausoma nuomonė padės suprasti vieno ar kito statytojo poziciją.

Siekiant išvengti nelaimių ateityje, perkant nekilnojamąjį turtą, privalu pasirūpinti tinkamai parengtomis sutartimis. Prieš pasirašydami pirkimo-pardavimo dokumentus, turėtumėte pasikonsultuoti su profesionaliu teisininku. Nepamirškite atidžiai pasidomėti tuo, kas parduodama. Viena dažniausių klaidų – pirkti butą, atsižvelgiant į jo ateities projektą ir neįvertinus realios situacijos. Prieš pasirašydami sutartį, pasidomėkite, ar statinys yra pilnai užbaigtas ir pripažintas tinkamu naudoti. Šią informaciją pateiks Registrų centro Nekilnojamojo turto ir kadastro registras. Advokatai Kaune primena, kad labai svarbu pasitikrinti, ar jūsų perkamas būstas nėra areštuotas ar įkeistas. Informacija apie įkeistą turtą registruojama Centrinėje hipotekos įstaigoje.

Pasirašydami sutartį, įvertinkite joje pateiktų duomenų tikslumą, pvz., įsitikinkite, kad sutampa įregistruoto ir parduodamo būsto plotas. Atkreipkite dėmesį į detales, pvz., nuo kada jūs, kaip pirkėjas, gausite visas nekilnojamojo turto nuosavybės teises, kaip bus įforminamos atlikto sandorio baigiamosios nuostatos. Objektyviai įvertinkite būsto kainą – jei ši labai maža, reikėtų pagalvoti apie galimą riziką, t. y. gali būti, kad ateityje jūsų laukia ne pačios maloniausios staigmenos. Jei perkate neužbaigtą būstą, nepamirškite, kad neišvengiamai susiduriate su rizika. Nors negalite užkirsti jai kelio, vis dėlto, pasirašydami teisiškai pagrįstą ir racionaliai apgalvotą NT pirkimo-pardavimo sutartį, galite sumažinti galimus nuostolius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai