Advokatai apie skyrybas ir bendrą turtą

straipsniai avataras

Posted on :

advokataiPoros, nusprendusios sumainyti žiedus, tikrai negalvoja apie skyrybas, tačiau gyvenimas kartais mėgsta pateikti nemalonių staigmenų ir sutuoktiniams tenka pasukti skirtingais keliais. Skyrybos nėra malonus procesas, ypač tada, jei nesutariama dėl turto dalybų. Dažnai porai, nusprendusiai išsiskirti, kyla klausimas ar bendro gyvenimo metu paimta ir grąžinama būsto paskola gali būti kliūtis išsiskirti.

Advokatai teigia, kad sutuoktiniai, bendru sutarimu priėmę spendimą išskirti,  kartu su prašymu nutraukti santuoką teismui privalo pateikti ir sutartį, kurioje nurodomos santuokos nutraukimo pasekmės, o tiksliau tariant, šioje sutartį turi būti numatyta vaikų gyvenamoji vieta, išlaikymas, aptarti turto dalijimosi klausimai, o taip pat turi būti numatyti ir įsipareigojimų pasidalijimo klausimai. Be to, apie santuokos nutraukimą sutuoktiniai turi informuoti jų bendrus bei asmeninius kreditorius, o tame tarpe ir banką, iš kurio yra paimta paskola būstui.  Įstatymas bankui ar kreditoriams suteikia galimybę įstoti į bylą dėl turto, kuris yra bendra nuosavybė, padalijimo, kaip tretiesiems asmenims, galintiems pareikšti savarankiškus reikalavimus. Bankas taip pat turi teisę susipažinti su sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių sąlygomis.

Taigi, jei sutuoktiniai bendru susitarimu  paėmė paskolą iš banko nuosavam būstui įsigyti, jie bus laikomi solidariaisiais bendraskoliais prieš banką, o tai reiškia, kad be banko sutikimo jie negalės solidariosios prievolės prieš banką pakeisti į asmeninę. Paprasčiau tariant, sutuoktinis, nusprendęs priimti visą atsakomybę už paskolą, negali to padaryti be banko sutikimo.  Tiesa, ši sąlyga galioja tik tuo atveju, jei būsto paskolą paėmė abu sutuoktiniai. Teismų praktikoje yra išaiškinta, kad solidarioji sutuoktinių prievolė neatsiranda, jei vienas sutuoktinis savarankiškai pasiima greitąjį kreditą, perka prekes, kurios nėra skirtos šeimos gerovei užtikrinti, išsimokėtai. Advokatai teigia, kad tokiose situacijoje kreditorius negali prieštarauti sutarčiai dėl santuokos nutraukimo pasekmių. O štai jei vienas iš sutuoktinių nusprendžia, kad jo savarankiškai prisiimti finansiniai įsipareigojimai yra bendra sutuoktinių prievolė, paskolą ar lizingą paėmęs sutuoktinis privalo įrodyti, kad tai padarė tik dėl bendrų šeimos interesų. Tiesa, tai padaryti gana sudėtinga, todėl teisinės paslaugos bus būtinos ir skyrybų procesas gali užturkti ilgiau nei tikėtasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai