Virtuali realybė ir virtualūs pasauliai neturi nieko su virtualiais serveriais. Tai visiškai atskiros sritys, todėl jei jas maišote, tai reiktų viską paaiškinti kaip įmanoma paprasčiau.
Virtualūs serveriai iš tikrųjų yra visiškai tikri. Jie stovi duomenų centruose, gerai aušinamose patalpose. Lietuvoje tokių duomenų centrų yra net 11 (2 Šiauliuose ir 9 Vilniuje). Serveris yra ne tuščias. Jame įdiegta speciali programinė įranga, kuri visus serverio resursus suskirsto į nedideles dalis. Speciali programa surenka tam tikrą nepanaudotų dalių kiekį ir jį apjungia į vieną virtualų serverį. Tokiu būdu viename fiziniame serveryje gali veikti keli ar net keliolika virtualių serverių. Kai tokie serveriai paruošiami, prasideda procesas, kuris ir vadinasi virtualių serverių nuoma.
Duomenų centras tokių virtualių serverių nenuomoja. Tai daro hostingo kompanijos.
Hostingo kompanija iš duomenų centro nuomojasi arba net įsigyja fizinius serverius ir juose tvarkosi nuotoliniu būdu. Retas atvejis, kai hostingo kompanijos darbuotojai patenka į duomenų centro patalpas. Paprastai laikomasi visų saugumo procedūrų, todėl bet kas iš gatvės ten nepatenka.
Hostingo kompanijos darbuotojai gauna priėjimą prie serverio nuotoliniu būdu. Tada jie įdiegia visas reikalingas programas ir operacinę sistemą, kuri padeda serverį valdyti – išjungti, vėl įjungti, perkrauti, optimizuoti jo resursus – RAM, paskirstyti disko vietą ir t.t. Jei hostingui reikia tame serveryje papildomos vietos diske, nusiunčiama užklausa duomenų centro darbuotojams, kurie tiesiog prijungia prie serverio papildomus diskus ar įstato mikroschemas su papildoma vidine atmintimi – RAM ir procesoriais. Tam serverio išjungti nereikia. Juk prijungdami USB atmintinę prie kompiuterio jo perkrauti neturime…
Štai taip vyksta fizinio serverio virsmas į virtualų.
Virtualus serveris toliau gyvena kitokiu ritmu. Hostingo kompanija, užsiimanti virtualių serverių nuoma, dirba su dviejų rūšių paslaugomis: virtualiais privačiais serveriais (VPS) ir virtualiais dedikuotais serveriais (VDS).
VPS yra virtualus privatus serveris. Viename fiziniame hostingo kompanijos nuomojamame serveryje resursai gali būti sudalinti taip, kad suformuotų net keliolika ar dar daugiau virtualių privačių serverių. Kiekvienas VPS yra paruošiamas per pora minučių naudojant specialią programinę įrangą, todėl klientui užsakius specifinį paslaugos planą, jis paruošiamas itin greitai. Paprastai hostingo kompanijos iš anksto paruošia keletą VPS planų su skirtingais pajėgumais ir resursais. Pavyzdžiui, Getspace.lt tokių turi net 6. Kiti tenkinasi 3-4 planais.
VDS yra virtualus dedikuotas serveris. Tai reiškia, kad visas serveris ir jame esantys resursai yra nuomojami klientams. Kodėl jis virtualus? Todėl, kad valdomas nuotoliniu būdu. Hostingo kompanija pasilieka teisę prie jo prisijungti ir esant reikalui padėti išspręsti tam tikras problemas. Visa kita daro jau pats klientas – įdiegia savo operacinę, reikalingas programas, paskirsto resursus. Tokie serveriai naudojami didelių poreikių turinčiuose projektuose ir kompanijose.
Štai tiek žinių iš virtualių serverių pasaulio. Kokia programinė įranga naudojama – jau kitas reikalas. Ji profesionali, todėl kainuoja nemažai. Vartotojai už ją tikrai susimoka…
Parašykite komentarą