Kalbant apie kompiuterio valdymą, pelė ir klaviatūra yra pagrindiniai įrankiai su kuriais dirbate, o tai reiškia, kad tai naudojate kasdien, vadinasi – tai labai svarbu. Žinome, kad pelė yra paprastas prietaisas su jutikliu apačioje, dviem mygtukais ir ratuku, tačiau pasigilinus galime pamatyti, kad pelės gali būti įvairiausių tipų, dydžių, galimybių, naudojamų technologijų ir panašiai. Ne veltui kompiuterio pelių kaina gali skirtis dešimtimis kartų, todėl verta žinoti kaip išsirinkti būtent tą, kurios reikia.
Kompiuterio pelių tipai
Kaip minėjome, kompiuterio pelės gali būti pačios paprasčiausios, tačiau bėgant laikui buvo sukurta gerokai daugiau skirtingų pelyčių, o jos suskirstytos į atskiras kategorijas. Didžiausia kategorija, tai paprastos pelytės, skirtos įprastai naudoti prie nešiojamo ar stacionaraus kompiuterio. Tokios pelytės, be įprastų mygtukų, gali turėti ir papildomus nykščiu valdomus mygtukus, kurie leidžia grįžti ir eiti toliau naršant internete ar naudojant kitas kompiuterio programas.
Kelioninės pelytės
Kelioninės kompiuterio pelės atlieka tas pačias funkcijas kaip ir įprastinė pelytė, tačiau jos sukurtos taip, kad užimtų kuo mažiau vietos. Įprastai jos nėra itin patogios ilgam naudojimui, tačiau kartais (kelionės metu) tokia pelytė itin praverčia. Dėl savo mažesnio dydžio tokios pelytės puikiai telpa į nešiojamo kompiuterio krepšį, lagamino kišenėlę ar kuprinę. Mažos pelytės dažniausiai būna bevielės, kad laidas neužimtų papildomos vietos, todėl kelionėje verta įsidėti bent keletą papildomų baterijų arba prieš kelionę įsidėti naujas.
Žaidimų pelės
Žaidimų pelės kaip ir įprastos, atlieka tas pačias funkcijas, tačiau jas atlieka preciziškai tiksliai, taip pat siūlo ir papildomas galimybes. Priklausomai nuo to, kokius žaidimus žaisite, verta apsvarstyti apie tokios pelytės įsigijimą (dažniausiai jas renkasi šaudyklių gerbėjai). Šioms kompiuterio pelytėms būdingos labai tikslios ir didelio našumo detalės. Tokios žaidimų kompiuterio pelytes gali turėti galimybę reguliuoti svorį ir DPI, programuoti mygtukus. Tokios „prašmatnybės“ gali būti pilnai išnaudojamos tik žaidžiant kompiuterinius ir siekiant geriausių rezultatų.
Ergonomiškos kompiuterio pelės
Ergonominės kompiuterio pelės funkcijomis yra tokios pat kaip įprastos pelytės, tačiau jos sukurtos taip, kad naudojimosi metu jūsų ranka būtų natūralioje pozicijoje. Tai sumažina patiriamą krūvį rankai darbo metu, tiesa, pradžioje reikia šiek tiek laiko apsiprasti su kitokiu pelytės išgaubimu.
Optinės kompiuterio pelės
Tokio tipo pelytės turi specialią lemputę su mažu foto jutikliu. Foto jutiklis stebi vaizdą esantį žemiau pelytės ir lygina jį su prieš tai buvusiu, kiekvienas vaizdo pasikeitimas lemia pelytės žymeklio judesį kompiuterio ekrane. Tokį „fotografavimą“ optinės pelytės atlieka iki kelių šimtų kartų per sekundę. Optinės kompiuterio pelės, priešingai nei lazerinės, rečiau susiduria su problemomis kuomet pelytė naudojama ant netolygaus paviršiaus, bei kai ji yra perkeliama.
Lazerinės kompiuterio pelės
Lazerinės pelytės veikai panašiai kaip ir optinės, tačiau naudoja lazerinį jutiklį. Lazerinis jutiklis leidžia pasiekti didesnį jautrumą (DPI) ir didesnį greitį (pelytę greitai judinant ji nepasimeta). Šių pelyčių trūkumas yra tas, kad jos priklausomos nuo paviršiaus ant kurio jos naudojamos, todėl jas naudoti rekomenduojama su pelės kilimėliu.
Bevielė kompiuterio pelė ar su laidu?
Kompiuterio pelytės prie kompiuterio gali būti prijungtos laidu arba bevieliu būdu. Vis labiau populiarėjančios bevielės pelytės yra patogus pasirinkimas, jų baterija gali laikyti net keletą metų, todėl nėra dėl ko sukti galvos. Vis dėl to, jeigu perkate pelytę žaidimams, ypatingai šaudyklėms ir norite išlikti konkurencingi, vertėtų nepagailėti pinigėlių ir įsigyti profesionalią bevielę pelę. Pigiausios bevielės pelės gali nesusitvarkyti su ypač greitais judesiais, bei turėti atsilikimą, o tai tikrai pakenks jūsų rezultatams.
Parašykite komentarą