Trumpai apie pagrindines plokštes

rasytojas avataras

Posted on :

Pagrindinės plokštės (dar kitaip vadinama motininė plokštė) pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių aspektų renkant kompiuterį, nors dažniausiai daugiau dėmesio gauna ram atmintis, procesorius ir vaizdo plokštė. Pagrindinę plokštę reikėtų vertinti atsakingai, juk beveik visi kompiuterio įrenginiai jungiami būtent prie šios plokštės, taip pat nuo jos priklausys kiek komponentų galėsite įjungti, kiek įvairių jungčių kompiuteryje turėsite.

Koks procesorius man tiks?

Vienas iš pagrindinių dalykų į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, yra procesoriaus tinkamumas pasirinktai vaizdo plokštei. Įprastai pagrindinės plokštės tinkamos AMD arba INTEL procesoriams, tačiau atitinkamoms procesorių kartoms (Pvz.: Intel i9 karta naudoja LGA 1151v2 jungtį, o naujausi AMD – AM4 jungtį) taip pat gali būti reikalinga atitinkama pagrindinė plokštė, todėl prieš įsigyjant „motininę“ būtina patikrinti ar ji tiks jūsų esamam ar būsimam procesoriui.

Kokio dydžio pagrindinės plokštės man reikia?

Pagrindinės plokštės įprastai būna suskirstytos pagal dydį, einant nuo didžiausios iki mažiausios: ATX, Micro-ATX ir Mini-ITX. Kuo mažesnė pagrindinė plokštė, tuo mažiau turėsite galimybių praplėsti ram atmintį, turėsite mažiau USB, HDMI ir kitų jungčių ir pan.

Kiek ram atminties noriu turėti?

Didžioji dalis pagrindinių plokščių turi keturis RAM atminties lizdus, nors Mini-ITX dažniausiai – du. Aukščiausios klasės HEDT pagrindinės plokštės gali turėti net 8 lizdus operatyviajai (ram) atminčiai. Ram lizdų kiekis, esantis pagrindinėje kompiuterio plokštėje riboja kiek ram atminties galite įdėti.

Pagrindinėms užduotims ir žaidimams paprastai užtenka 16-32GB operatyviosios atminties, todėl net ir turėdami du lizdus pagrindinėje plokštėje galėsite pasiekti tokį Ram kiekį (Pvz.: įsidėdami 2 vienetus 16GB ram atminties). Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad 2 vienetai 16GB ram atminties, gali kainuoti daugiau nei 4 vienetai 8GB atminties, todėl verta apsvarstyti ir daugiau ram lizdų turinčios pagrindinės plokštės įsigijimą.

Kokią vaizdo plokštę noriu turėti?

Dalis pagrindinių plokščių turi integruotas vaizdo plokštes, kurių dažnai pakanka tik pagrindiniams kompiuterio poreikiams. Kai kurios pagrindinės plokštės kartais turi papildomos vaizdo plokštės įdėjimo galimybę, o likusios – ne. „Motininę“ su integruota vaizdo plokštę, be galimybės įdėti papildomą, turėtų rinktis tie, kurie tiksliai žino, kad naudos kompiuterį tik naršymui internete, laiškų skaitymui, Microsoft office programoms ir kitoms paprastoms užduotims. Kitais atvejais verčiausia įsigyti pagrindinę plokštę  be jokios vaizdo kortos ir ją įsigyti atskirai. Įprastai pagrindinė plokštė palaiko vieną vaizdo plokštę, tačiau sumokėjus šiek tiek daugiau, galima turėti du ir daugiau prijungimų papildomoms vaizdo plokštėms.

Tai yra trumpa reikalingiausia informacija apie pagrindines plokštes, yra ir daugiau įvairiausių aspektų į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Svarbiausia, kad prieš įsigydami pagrindinę plokštę gerai įvertintumėte jos galimybes ir pasigilintumėte į specifikacijas bei suderinamumą su kitais įrenginiais, visą šią informaciją lengvai rasite įvedę plokštės modelį į internetą, visi žinomi gamintojai ar pardavėjai tokią informaciją jums pateiks. Taip pat galite apsilankyti ir bolis.lt el.parduotuvėje ir daugiau sužinoti apie pagrindines plokštes ir kitus kompiuterio komponentus, tokius kaip ram atmintis, kietieji diskai ar monitorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *