Jei nusprendėte išmokti vairuoti, pasiruoškite ilgoms teorijos pamokoms ir atsakomybės reikalaujančioms praktinio vairavimo užduotims. Vairavimo mokykla supažindins su KET taisyklėmis ir transporto priemonės valdymo niuansais. Savo žinias ir įgūdžius mokinys turės pademonstruoti atvykęs į VĮ „Regitra“ egzaminų centrą. Visų pirma išlaikomas teorijos egzaminas, tuomet – praktinis vairavimo egzaminas. Statistika rodo, kad beveik pusė mokinių praktinį vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto. Egzamino neišlaikius, galima laikyti jį dar kartą – bandymų skaičius nėra ribojamas. Vis dėlto, jei abejojate savo jėgomis arba bent kartą neišlaikėte vairavimo egzamino, turėtumėte pasidomėti dažniausiai daromomis klaidomis ir stengtis jų vengti.
Vairavimo mokykla primena, kad egzamino metu mokinio daromos klaidos skirstomas į tris grupes: nekritines klaidas, specifines pasikartojančias klaidas ir kritines klaidas. Didžiausias dėmesys skiriamas kritinėms klaidoms – padarę vieną kritinę klaidą, neišlaikote vairavimo egzamino. Dažniausios kritinės klaidos susijusios su kelio ženklų ir kelio ženklinimo nurodymų nevykdymu, signalų nepaisymu ir netinkamu automobilio manevravimu. Vairavimo instruktoriai teigia, kad gana dažna klaida – įvažiavimas į sankryžą, degant draudžiamam šviesoforo signalui, arba ištisinės kelio linijos kirtimas. Atliekant pratimus vairavimo aikštelėje, kaip kritinė klaida vertinamas ir saugos gairelės kliudymas, t. y. toks įvykis suvokiamas kaip atsitrenkimas į kitą transporto priemonę. Kitos dažnos klaidos yra greičio viršijimas ir sukimas į kairę ne iš sukimui skirtos juostos.
Vairavimo mokykla teigia, kad vairavimo egzamino metu vertinami mokinio įgūdžiai ne tik tinkamai valdyti transporto priemonę, bet ir pasiruošimas saugiam važiavimui. Be to, nepamirškite, kad praktinis vairavimo egzaminas gali būti laikomas tik turint išlaikyto teorijos egzamino pažymėjimą. Šis galioja vienerius metus nuo išlaikymo dienos. Jei jaučiate, kad jums trūksta praktinių vairavimo įgūdžių, mokytis vairuoti galite ir su šeimos nariu. Šiuo atveju šeimos narys turi turėti mažiausiai penkerių metų vairuotojo stažą. Mokydamiesi vairuoti su savimi turite turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pažymą, kuri liudytų, kad išklausėte pirmosios pagalbos kursus, medicininę pažymą, patvirtinančią jūsų gebėjimą vairuoti, dokumentą, kuris patvirtintų, kad esate išlaikę teorijos egzaminą ir dokumentą, liudijantį jūsų ir instruktoriaus giminystės ryšį, pvz., jei vairuojate su tėvais – gimimo liudijimą, jei su sutuoktiniu – santuokos liudijimą.
Jei norite sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą, turėtumėte iš anksto susipažinti su informacija, kuri jums paaiškins, kaip egzamino metu bus vertinami jūsų – būsimo vairuotojo – įgūdžiai. Apie tai jums papasakos vairavimo mokyklos instruktorius, be to, ši informacija pateikiama ir Motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų apraše.
Parašykite komentarą