3 patarimai, kaip išsirinkti tinkamą jogos kilimėlį

rasytojas avataras

Posted on :

Jogos kilimėlis tampa neatsiejama dalimi pradedant praktikuoti jogą, todėl ypač svarbu jį pasirinkti tinkamą. Jums gali kilti klausimas, kaip išsirinkti geriausią jogos kilimėlį? Į vertėtų atkreipti dėmesį? O pasirinkimo yra nemažai. Mes jums padėsime!

Čia pateikiame jums keletą svarbiausių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis jogos kilimėlį, tam, kad jis jums tinktų ir tarnautų ilgiausiai:

TINKAMAS JOGOS KILIMĖLIO STORIS

Standartinis jogos kilimėlis paprastai yra 3 mm storio ir tinkamas daugumai žmonių.

Tačiau jei esate lieknas, tuomet 3 mm storio jogos kilimėlis jums gali būti per plonas. Nuo per plono kilimėlio gali skaudėti vietas, kuriomis remiatės į grindis. Būna sunku susikaupti praktikai, jogos pozos tokiu atveju gali būti atliekamos netaisyklingai. Todėl jums geriau rinktis storesnį 6 mm storio jogos kilimėlį. Tokio storio jogos kilimėlis suteiks daugiau palaikymo jūsų sąnariams, jogos praktika taps malonesnė.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, jei norite storesnio jogos kilimėlio:

  1. Ant storesnio jogos kilimėlio yra sunkiau atlikti pusiausvyros pratimus, pavyzdžiui, medžio pozą.
  2. Dėl papildomo storio kilimėlis tampa didesnis, jį sunkiau nešiotis. Todėl toks lilimėlis labiau tinka jogos praktikoms namuose.

Taigi, jei neturite jokių problemų dėl sąnarių, rekomenduojame tarpinio storio jogos kilimėlius. Tokie kilimėliai būna maždaug 4 -5 mm. Ant jų patogu atlikti mankštą ir juos nesunku nešiotis.

TINKAMA JOGOS KILIMĖLIO SUDĖTIS

Lygūs, švelnaus paviršiaus kilimėliai dažnai pasižymi išskirtiniu dizainu, ryškiomis, ilgai išliekančiomis spalvomis ir gali būti tikrai puikūs, jei pasirinksite tokį jogos kilimėlį atsakingai ir teisingai jį naudosite. Tokiems kilimėliams svarbu pastiprinti sukibimą, kuris neleistų jums paslysti. Keletas patarimų, kaip sustiprinti sukibimą su jogos kilimėliu:

  1. Rankų ir pėdų sukibimą su kilimėliu padidina apšilimas prieš pradedant jogos praktiką.
  2. Jogos kilimėlį galima papurkšti vandeniu prieš pradedant mankštintis.

Svarbu vengti lygių iš PVC medžiagos pagamintų kilimėlių, nes jie yra tiesiog per slidūs. PVC – tai plastikas, kuris ne yra slidus, bet ir kenkia sveikatai. Rekomenduojame rinktis natūralios gumos, neslystantį jogos kilimėlį. Jie ekologiški ir neabsorbuoja prakaito.

Kilimėliai, turintys tekstūruotą raštą, natūraliai suteikia sukibimą, todėl jie yra mažiau slidūs. Todėl taip pat verti dėmesio yra medvilniniai arba zomša padengti jogos kilimėliai.

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į TAI, KUR PRAKTIKUOSITE JOGĄ

Prieš perkant jogos kilimėlį, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kur praktikuosite jogą.

Jei planuojate pradėti lankyti jogos studiją, patariame sužinoti, ar ji duos jums kilimėlius. Neretai jogos studijos tai daro. Tačiau būkime nuoširdūs: turbūt ne visada malonu žinoti, kad ant to pačio kilimėlio prakaitą liejo ne vienas žmogus, tiesa? Taigi, patartina turėti savo jogos kilimėlį.

Jei praktikuosite jogą ar mankštinsitės namuose, tuomet jums nereikia jaudintis dėl sunkesnio kilimėlio. Jei esate pradedantysis, patariame pirkti storesnį kilimėlį, nes jums bus patogiau atlikti jogą ar mankštas. Kokybiški, ekologiški kilimėliai sveria maždaug 2,5 kg – 3 kg. Tačiau jei praktikuositės studijoje, jums tikrai reikės lengvesnio kilimėlio. Jis turėtų būti pakankamai lengvas, kad galėtumėte nešiotis.

Yra ir kitų dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis naują jogos kilimėlį, tačiau šie trys dalykai pradedantiesiems yra svarbiausi. Vėliau, atradę savo asmeninę praktiką ir konkrečius poreikius, atrasite ir savo tobulą jogos kilimėlį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai