Viskas, ką turėtume žinoti apie reduktorinius starterius

rasytojas avataras

Norint užvesti vidaus degimo variklį, būtinas automobilio starteris. Jis suteikia alkūniniam velenui reikiamą pirminį greitį. Tiesą sakant, starteris yra neatsiejama bet kurio šiuolaikinio automobilio elektros įrangos dalis. Starterio konstrukcija yra keturių polių nuolatinės srovės variklis, maitinamas iš akumuliatoriaus. Jo galia priklauso nuo tam tikros automobilio modifikacijos. Norint užvesti daugumą benzininių variklių, pakanka 3 kW starterio. Daugiau informacijos apie starterius ir jų pasirinkimą rasite jubana.lt

Reduktorinių starterių pagrindinis bruožas yra mažesnis srovės suvartojimas, užtikrinantis efektyvų mazgo veikimą. Dėl šios priežasties starteris gali kokybiškai užvesti variklį net ir išsikrovus akumuliatoriui. Pagrindinis prietaisų privalumas yra nuolatinių magnetų naudojimas. Tai leidžia užtikrinti ilgesnį starterio apvijos tarnavimo laiką ir iki minimumo sumažinti su ja susijusias problemas.

Be ilgo tarnavimo laiko, reduktoriai starteriai turi šiuos privalumus:

  • kompaktiški matmenys ir lengvas svoris;
  • galimybė efektyviai paleisti maitinimo bloką žemoje temperatūroje.

Kokie yra reduktoriaus gedimo simptomai ir priežastys?

Elektros variklis, kuris užveda daug sunkesnį už save degimo įrenginį, natūraliai susidėvi. Pirmieji požymiai, kad kažkas negerai su starteriu – problemos užvedant automobilio variklį, per lėtas užvedimas ar keisti garsai. Jei atsiranda bet kuris iš šių simptomų, pirmiausia turėtumėte patikrinti akumuliatoriaus įkrovą, starterio maitinimo laidų būklę ir jų tvirtinimą. Dažnai bėdų priežastis yra banalus tinkamos srovės trūkumas.

Greičiausiai genda anglies šepečiai, kurie nuolat yra trinami. Jei tarp šių komponentų nėra kontakto, tai gali reikšti per didelį šepečių susidėvėjimą arba užsikimšimą. Kiti elementai, kurie dažnai susidėvi, yra įvorės ir guoliai. Kartais ir vienpusės sankabos krumpliaračio ar movos mazgo dantukai.

Deja, starteris nėra skirtas nuolatiniam darbui. Skaičiuojama, kad jo ilgaamžiškumas lengvuosiuose automobiliuose siekia apie 150 tūkst. km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *