Tapyba pagal skaičius – kaip atsirado?

rasytojas avataras

Posted on :

Jei skaitote šį straipsnį, tikėtina, kad žinote ką nors apie tapyba pagal skaičius. Galbūt net esate tapę pagal skaičius. Jei taip, puikiai žinote, koks malonus ir gydomasis gali būti šis procesas. Tačiau kas išrado piešimą skaičiais? Iš kur atsirado ši pramoga?

Šiandien turime jums ypatingą dovaną… atsuksime laiką atgal ir apžvelgsime dažymo skaičiais istoriją, ypač gerai žinomą dažymo skaičiais pradininką Daną Robbinsą.

Taigi, nieko nelaukdami giliai pasinerkime į tapymą pagal skaičius istoriją ir paaiškinkime, kodėl tai tapo tokiu populiariu hobiu tarp mūsų.

Kas sugalvojo dažymą pagal skaičius?

Dažų pagal skaičius istorija prasidėjo dar šeštajame dešimtmetyje. Nepaisant 70 metų istorijos, dažai su skaičiais ir šiandien išlieka populiarūs. Taigi, kas išrado dažymą skaičiais?

Na, dažų pagal skaičius rinkinių pradininkas ir pradinis kūrėjas buvo reklamos dailininkas Danas Robbinsas. Jo akimirka, kai tapyba tapo prieinamesnė masėms, visiems laikams pakeitė tapybos pasaulį.

Kas yra Danas Robbinsas?

Danas Robbinsas buvo menininkas, aktyviausiai dirbęs šeštajame dešimtmetyje. Jo karjera iš tiesų prasidėjo, kai jis pradėjo dirbti Palmer Show Card Paint Company. Įmonės įkūrėjas Maksas Kleinas (Max Klein) pakvietė Robinsą dirbti vaikų knygų iliustratoriumi. Dėl jo spalvų pojūčio, unikalaus tapybos stiliaus pojūčio ir prigimtinės dovanos naujovėms Kleinas pavedė Robbinsui ypatingą užduotį – parduoti daugiau bendrovės dažų. Pokario laikotarpiu, kai Amerikos visuomenė laisvai leido laisvalaikį ir poilsį, Robbinsas žinojo, kad turi būti kūrybingas. Taigi jis užsidėjo mąstymo kepuraitę…

Iš kur kilo jo idėja?

Danui Robbinsui neprireikė daug laiko, kad rastų sprendimą. Taigi koks buvo jo pagrindinis planas?

Jis sumanė pardavinėti „mėgėjišką rinkinį”, kuriame būtų dažai. Ir šią genialumo akimirką įkvėpė viena didžiausių jo gyvenimo meilių… Leonardas da Vinčis. Sužinojęs, kad da Vinčis, mokydamas savo mokinius, naudojo numeruotų drobės dalių metodą, Robbinsas pagalvojo, kad galėtų padaryti tą patį ir likusiam pasauliui.

„Prisiminiau girdėjęs, kaip Leonardas da Vinčis savo mokiniams ar mokiniams keldavo kūrybines užduotis”, – kartą pasakojo Robbinsas 1998 m. išleistoje memuarų knygoje „Whatever Happened to Paint by Numbers” („Kas nutiko tapybai pagal numerius”). „Jis išdalydavo sunumeruotus raštus, kuriuose nurodydavo, kur tam tikros spalvos turėtų būti naudojamos konkrečiuose projektuose, pavyzdžiui, pabarstymams, preliminarioms fono spalvoms ar kokiems nors mažesniems darbams, kuriems nereikėjo jo tiesioginio dėmesio.”

Atsižvelgdamas į šią koncepciją, Danas Robbinsas ėmėsi projektuoti ir kurti rinkinį. Tam jis pirmiausia nutapė savo paties originalų meno kūrinį ir tada nubrėžė paveikslo spalvų, atspalvių ir atspalvių formas. Tuomet kiekvienai iš šių sričių ir segmentų buvo priskirtas skaičius, atitinkantis reikiamą spalvą ir taip gimė pirmasis komercinis tapybos pagal numerius rinkinys!

Koks buvo pirmasis klasikinis dažų pagal numerius rinkinys?

Jis vadinosi „Abstraktus Nr. 1″. Paveiksle buvo pavaizduotas vandens ąsotis ir vaisių dubuo, o paveikslas buvo skirtas abstrakčiajam ekspresionizmui – jame buvo daug siurrealistinių formų, ryškių spalvų ir grafinių linijų. Nors rinkinys buvo parduotas kai kuriems smalsiems klientams, jo nepakako, kad patiktų visų tapybos gebėjimų žmonėms.

Tuomet Danas Robinsas grįžo į piešimo kambarį – šį kartą kartu su nauja kolegų tapytojų komanda. Jų planas buvo sukurti ir pagaminti visą eilę paprastesnių ir prieinamesnių peizažų ir portretų rinkinių, kuriais susidomėtų daugiau žmonių. Laimei, šie nepretenzingi ir paprastesni paveikslai pasirodė dar populiaresni.

Įgijusi Robbino ir Co. dažų pagal numerius dizainą, Palmer Show Card Paint Company buvo pervadinta į Craft Master ir dirbo be sustojimo, kad pagamintų 50 000 rinkinių per dieną. Vien 1955 m. bendrovė pardavė apie 20 mln. rinkinių entuziastingai Amerikos visuomenei, kuri tiesiog negalėjo atsigėrėti šiuo nauju, lengvesniu ir suprantamesniu dažymo būdu.

Nors Danas Robbinsas, deja, mirė 2019 m., sulaukęs 93 metų, neabejotina, kad jis padarė didžiulę įtaką tapybos pasauliui, nesvarbu, gerą ar blogą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai