Sunkmečio pramogos – atgal į gamtą

rasytojas avataras

Posted on :
,

COVID-19 epidemija pristabdė visą pasaulį. Stojo kai kurie verslai, daugelis pramogų ir Vakarų šalims būdingų renginių. Apmirė visuomenė, išsigando nežinomybės ir pasijuto netvirtai stovinti ant kojų. Situacija buvo kritinė, tačiau pamažu paaiškėjo ir kiti šios pandemijos aspektai. Galima juos vadinti privalumais, iššūkiais, tačiau kai kurie jų tikrai išėjo į gera.

Pandemijos sukaustyta visuomenė pradėjo ieškoti naujų pramogų formų ir rado ne vieną. Tiesiog seniau tokiomis pramogomis niekas labai nesižavėjo, jos buvo skirtos nedidelėms entuziastų grupelėms.

Portalo „Liet“ duomenimis, labai sparčiai kilo susidomėjimas šiaurietišku ėjimu. Šis iš Suomijos kilęs sportas itin sparčiai pradėjo populiarėti prasidėjus pandemijai, nes sėdėdami namuose žmonės priaugo nemažai svorio ir neteko galimybės lankytis sporto klubuose. Šiaurietiškas ėjimas tapo populiaresnis ne tik tarp senjorų, bet ir tarp jaunesnių žmonių. Ši tendencija nestebina, nes su gamta susijusios praktiškai visos pandemijos pramogos.

Pandemijos metu žmonėms rekomenduojama vengti uždarų patalpų, tačiau atvirame ore galima pramogauti ir poilsiauti. Ši situacija prisidėjo prie begalės pramogų gamtoj atsiradimo.

Pajūryje atsirado daugiau susidomėjimo buriavimo sportu, irklentėmis.

Labai išpopuliarėjo savaitgalio kelionės po Lietuvą ir įvairios ekskursijos gryname ore. Tokiu būdu lietuviai pradėjo lankytis pažintiniuose takuose, pelkėse, regioniniuose parkuose, ieškoti neatrastų ir įspūdingų vietų pačioje Lietuvoje.

Apžvalgos bokštų lankymas – dar viena pramoga, kuri sulaukė itin nemažai dėmesio. Juk be kaukių ar kitų apsaugos priemonių galima užlipti į keliasdešimt metrų aukščio statinį ir patirti ne vieną įsimintiną akimirką, padaryti kvapą gniaužiančių nuotraukų.

Poilsiavimas miške miegant palapinėmis tapo visos šeimos pramogų ašimi. Ypač, kai Lietuvoje tiek daug įspūdingų vietų ir galimybių.

Miesto žmonės pradėjo daugiau vaikščioti gryname ore ir persėdo ant dviračių ir paspirtukų. Tai irgi tapo savotiška pramoga, nes perpildytas viešasis transportas daugelį tiesiog gąsdino. Atėjęs ruduo parodė, kad grybavimas – dar viena pramoga. Socialiniai tinklai mirga nuo nuotraukų su itin dideliais ar originaliais grybais. Išvykti iš miesto ir dieną praleisti gamtoje tapo savotiška norma, todėl galima drąsiai teigti, kad pandemija sugrąžino žmones į gamtą.

Ar tokie įpročiai liks pandemijai pasibaigus? Gali būti, nes daugelis suprato, jog tik pažindami save ir savo aplinką galime darniai ir ekologiškai gyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *