Pasaulinės klimato problemos priverčia susirūpinti visus. Popieriniai maišeliai naudojami vis dažniau ir jie padeda išsaugoti mūsų gamtos kerintį grožį, nes yra greičiau suyrantys. Jų paskirtis gali būti labai įvairi – juose galima supakuoti maistą ar tiesiog dovaną, kuria norite pradžiuginti savo artimuosius ar kolegas. Šiame straipsnyje įvardinsime kokių tipų yra popieriniai maišeliai ir kokia jų paskirtis. Atskleisime kaip jie yra gaminami, kokį svorį gali atlaikyti. Taip pat pasakysime kaip šios rūšies rudi maišeliai yra perdirbami.
Kokių tipų yra popieriniai maišeliai ir kokia jų paskirtis?
Šios rūšies maišeliai gali būti su:
- susuktomis rankenėlėmis (paskirtis: verslo dovanoms);
- plokščiomis rankenėlėmis (paskirtis: maistui išsinešti, dovanų ar produktų pakavimui);
- plačiu dugnu (paskirtis: maistui išsinešti, dovanų pakavimui);
- suktomis rankenėlėmis (paskirtis: įvairiems buteliams);
- su blokiniu dugnu (paskirtis: lengvų prekių ir maisto produktų pakavimui);
- su blokiniu dugnu ir langeliu (paskirtis: mažiems maisto gaminiams, pavyzdžiui, mažiesiems zefyriukams).
Išvardintų tipų popierinius maišelius galite išsirinkti ir įsigyti mūsų internetinėje svetainėje, kurios adresas agamabox.lt.
Kaip gaminami maišeliai, kurie yra popieriniai?
- Popieriniai maišai gaminami iš popieriaus masės, kuri yra spaudžiama į plokščius lapus arba popieriaus ritinius.
- Šie popieriaus ritinėliai yra supjaustyti pagal dydį, taip kad du kartus viršytų maišelio aukštį.
- Tuomet šie supjaustyti lakštai sulenkiami ir dvi lygiagrečios atviros pusės suklijuojamos. Taip sudaromas paprastas plokščias maišelis pagamintas iš popieriaus.
- O, kad būtų sudarytas sudėtingesnis plokščiojo dugno dizainas, laikomasi panašaus proceso. Tik maišelio apačioje yra sudėtingesnių lenkimų, kad maišelis būtų kvadratinis arba pailgas su atviru viršumi. Popierinės rankenos atskirai tvirtinamos klijais.
Kokį svorį minėtos rūšies maišeliai gali atlaikyti?
Kiek svorio popierinis maišelis gali laikyti, priklauso nuo jo dydžio ir naudojamo popieriaus stiprumo. Maži maišeliai, pavyzdžiui, pagaminti iš 70gsm Kraft popieriaus atlaiko apie 4kg svorį, o didžiausi popieriniai maišeliai, pagaminti iš 90gsm storio popieriaus gali atlaikyti iki 40 kg svorį.
Kaip šios rūšies rudi maišeliai yra perdirbami?
Tokių popierinių maišelių perdirbimui gali būti panaudoti įvairūs metodai. Popieriaus „perdirbimas“ apima daugybę dalykų. Iš perdirbtos popieriaus žaliavos galima pagaminti visiškai naujus maišelius, naudoti žaliavą kitų pakavimo prekių gamybai, panaudoti kartono gamyboje, o taip pat netgi galima naudoti kompostavimui ar tiesiog panaudoti kaip biologiškai suyrančią medžiagą.
Apibendrinant, galima teigti, jog popieriniai maišeliai naudojami šiandien vis dažniau ir jie padeda išsaugoti mūsų gamtos kerintį grožį, nes yra biologiškai suyrantys. Šiuos maišelius galite įsigyti tinklalapyje agamabox.lt. Saugokime ir puoselėkime kerintį gamtos grožį visi kartu – visais gyvenimo atvejais naudokime popierinius maišelius!
Parašykite komentarą