Pjūklai: išsirinkti gali ir mėgėjai, ir profesionalai

straipsniai avataras

Posted on :
,

pjūklaiKiekviename namų ūkyje dažniau ar rečiau susiklosto probleminės situacijos, kurių sprendimui reikalingi tokie darbo įrankiai kaip kirvis, plaktukas ar pjūklas. Dar nenorite? Metas įsigyti! Šį kartą pakalbėsime, kokie gali būti pjūklai bei kokie yra tinkamiausi individualiu atveju. Specifinė informacija gali padėti įsigyti tikrai reikalingą daiktą už protingą kainą: taip apsisaugojama nuo viliojančių akcijų bei saldžialiežuvių pardavėjų, besistengiančių „iškišti” sandėlyje užsigulėjusias prekes.

Pradėjus pjūklų „medžioklę”, internetinėse ar tradicinėse darbo įrankių parduotuvėse,  nepatyrę pirkėjai gali nustebti – pjūklas pjūklui nelygu. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokiam tikslui šis įrankis reikalingas, kokio pajėgumo pageidaujama bei kokią sumą ketinama išleisti. Pjūklai skirstomi į dvi pagrindines grupes –   rankinius ir grandininius. Tiesa, ir šios kategorijos turi savų ypatybių.

Rankiniai pjūklai

Rankinis pjūklas – daugeliui matytas įrankis, tačiau, rinkdamiesi jį, nepamirškite, kokiam tikslui jį perkate – sodo darbams, remontui, universalioms procedūroms ir panašiai. Rinkdamiesi rankinį pjūklą, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

Nuo pjūklo galandimo tipo priklauso darbo efektyvumas ir kokybė. Galima rinktis tarp paprasto, dvigubo ir trigubo galandinimo.

  • pjūklo dantų grūdinimas.

Negrūdintus pjūklo dantukus paprasta pagaląsti, tačiau šis procesas turi būti atliekamas reguliariai, tuo tarpu pjūklai grūdintais dantimis neatšipę tarnauja ilgai.

Kokybiški pjūklai yra pagaminti iš lankstaus, tačiau tvirto metalo.

Grandininiai pjūklai

Pastarieji, priklausomai nuo to, kokia energija yra „maitinami”, skirstomi dar į tris grupes:

  • Benzininiai. Jei reikalingas galingas darbos įrankis, kurio veikimo plotas nėra ribojamas laido ilgio ar akumuliatoriaus tarnavimo laiko, rinkitės benzininį pjūklą. Tiesa, nusiteikite, jog šio tipo pjūlas yra šiek tiek „įnoringas”: benziną ir alyvą, kaip reikalingą kurą, reikės maišyti tarpusavyje ir šis mišinys gali būti laikomas ne ilgiau nei 3 mėnesius – jei dirbate retai, tai nėra labai efektyvus pasirinkimas.
  • Elektriniai. Galia šiek tiek nusileidžia benzininiams, dirbdami būsite priklausomi nuo laido, tačiau pirkėjus vilioja mažesnė kaina, pjūklo lengvumas bei tylus veikimas.
  • Akumuliatoriniai. Tai – idealus pasirinkimas ekologijos mėgėjams, kadangi į aplinka nėra skleidžiami taršalai, mažesnis triukšmo lygis. Tiesa, šios rūšies pjūklai nėra tokie galingi kaip benziniai ar elektriniai, o ir kaina yra pati aukščiausia.

Pjūklas pravers ne tik profesionaliems meistrams, bet ir mėgėjams retkarčiais užsukti į dirbtuves ar besirūpinantiems namų ūkiu. Rinkdamiesi šį įrankį, pirmiausia aiškiai identifikuokite savo poreikius. Turėkite galvoje, jog kokybiškas daiktas visada bus brangesnis, tačiau tarnaus ilgiau bei patikimiau nei pigesni kinietiški gaminiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *