Nuo ko pradėti kolekcionuoti ir kas svarbu kolekcionieriams?

rasytojas avataras

Posted on :

Nuo ko pradėti kolekcionuoti ir kas svarbu kolekcionieriams?

Kolekcionavimas – dažnas hobis ne vienam. Vieni kolekcionuoja suvenyrus, kiti mėgstamus žurnalus, treti monetas iš įvairių kelionių. Kolekcija – smagu būdas rinkti prisiminimus ar tiesiog papuošti interjerą. Mėgėjiškas kolekcionavimas dažnai apsiriboja nemokamais egzemplioriais, tačiau dažnai to neužtenka. Surinkti senoviškus modeliukus iš draugų, rinkti monetas keliaujant po pasaulį – negarantuoja kolekcijos sėkmės. Sėkmingiausia kolekcionuojant susidaryti bendraminčių ratą, pirkti, keistis ir parduoti.

Kolekcijos tematika

Dažniausios kolekcijų temų pasirinkimas yra itin platus:
Numizmatika (monetos, banknotai)
Faleristika (ordinai, ženkliukai, apdovanojimai)
Muzika (vinilinės plokštelės, kasetės, CD, įvairūs grotuvai ir t.t.)
Technika (retro technika, video leistuvai (videkai), kameros, fototechnika, spausdinimo mašinėlės)
Modeliukai (architektūriniai, auto modeliukai, mašinėlės, laivų modeliai, figūrėlės, kariniai modeliai)
Spauda (žurnalai, laikraščiai, nuotraukos, knygos ir t.t.)

Svarbu išsirinkti mėgstamiausią temą ir koncentruotis į ją. Be abejo galima turėti ir keletą skirtingų temų, tačiau svarbu nusistatyti prioritetus, kuriai temai bus skiriama didžiausia investicija ar daugiausiai laiko. Kolekciojos be abejo reikalauja daug priežiūros ir supratimo.

Kolekcinių daiktų tiražas

Pagrinde kolekcijos vertę apsprendžia tiražas – kiek daug objektų buvo pagaminta, kuo jų mažiau, tuo jie retesni – todėl ir vertingesni. Modeliukų, vinilų, kasečių, bei kolekcinių monetų kolekcionieriai dažnai ieško riboto leidimo (angl. limited edition) objektų. Dažnai jie turi net ir savo dokumentus įrodančius autentiškumą. Pvz. Kai kurios kolekcinės monetos turi savo tiražą įrodantį dokumentą ir dėklą, modeliukai taip pat. Dažniausiai dokumentuose nurodomas ne tik tiražas, bet ir objekto numeris tiraže. Norint įrodyti senoviškų objektų autentiškumą dažnai jie sertifikuojami suteikiant autentiškumo sertifikatą. Pvz: numizmatikoje labai vertinamos gerai išsilaikiusios senoviškos monetos, tačiau neretai jos yra tik klastotės. Net šiais laikais „Kinijos meistrai” štampuoja net ir senoviškas Lietuviškas monetas. Klastotės vyrauja ne tik šiais laikais – jų būdavo ir seniau. Tokiu atveju monetas kaldindavo iš kitų metalų nei originalai, dėl to jos dažnai būna gerokai aprūdijusios ir apirusios.

Kur pirkti kolekcinius daiktus?

Norint išplėsti savo kolekciją labai svarbu pirkti iš patikimų žmonių, bei gauti garantijas, jog gausite tikri tą – skelbime nurodytą prekę. ManoKolekcija portalas https://www.manokolekcija.lt yra skirtas kolekcionieriams, todėl čia rasite konkrečiai tik kolekcinių daiktų skelbimus. Patogiai ir saugiai elektroninės bankininkystės pagalba apmokėsite už prekes ir gausite 14 dienų kokybės garantiją. Jei gauta prekė neatitinka aprašymo, ją išsiunčiate atgal ir mes gražiname pinigus. ManoKolekcija portalas suteikia apsaugą savo pirkėjams, todėl ne tik lengvai randate norimas prekes, bet ir perkate saugiai. Norint parduoti besikartojančius kolekcinių daiktų egzempliorius, taip pat galite talpinti nemokamus kolekcinius skelbimus ir taip gauti pirkinių savo naujiems kolekciniams daiktams.

Kolekcijos pobūdis

Kolekcijos pobūdis gali būti įvairus, tačiau svarbu jį žinoti, norint struktūrizuoti kolekciją – pagal, istoriją, pagal vietovę, pagal tipą ir t.t.
Pradėkime nuo pavyzdžio. Įsivaizduokime Jūs planuojate kolekcionuoti monetas. Paprasčiausias kolekcionavimo būdas pagal vietovę. Tokiu atveju rinktume visas skirtingas monetas pvz.: iš viso pasaulio. Keliaudami neišleistume visų išsikeistų monetų ir išskirtines atidėtume kolekcijai. Kolekcionavimas pagal istoriją šiek tiek sudėtingesnis. Įsivaizduokime Jus domina LDK (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija). Tokiu atveju monetos pačios Jūsų nepasieks, teks jas pirkti iš kitų kolekcionierių, įvairių klubų, metalo ieškotojų ir t.t. Lietuvos laukuose nemažai mėtosi per karus paliktų monetų, jos iškasamos kasinėjant ar tiesiog ieškant su metalo detektoriais. Šiuo atveju svarbu neapsigauti – pirkti iš patikimų šaltinių ir žmonių. Kinijoje labai plačiai kaldinamos monetų klastotės. Tokios monetos atrodo itin gražiai ir yra netolygios savo amžiui. Svarbu paminėti, kad klastočių būdavo ir seniau, net ir pačios LDK laikais, tačiau dabar randamos klastotės jau stipriai surūdijusios dėl prastų metalų. Įsitikinti ar tai klastotė ar ne verta tik tikrai brangioms monetoms. Pasaulyje yra agentūrų atliekančių monetų analizę ir duodančių sertifikatus, todėl monetos vertė dar labiau išauga.
Kolekcionuoti pagal tipą retesnis, tačiau irgi pasitaikantis kolekcionavimo būdas. Numizmatikos atveju rinktumėte pvz.: tik sidabrines monetas, arba tik lito monetas. Gal tik progines monetas ir t.t.

Kolekcijos eksplotacija ir kur pikrti kolekcionavimo priemones

Kolekcijos eksponavimas ir eksplotacija labai svarbu, todėl reikia pasirūpinti specialiais dėklais, dėžutėmis ir kitomis kolekcionavimo priemonėmis. Monetoms patogu turėti albumus arba popierinius holderius, modeliukams dėžutes ar ekspozicijos stendus. Tvarkingai sudėta kolekcija ne tik bus įdomi ir ją paprastai galėsite parodyti savo draugams ir artimiesiems, bet ir bus saugi – nesibraižys, nepraras kokybės ir neapdulkės.

Vieniems kolekcionuoti yra smagu, kitiems tai investicija, tretiems interjero puošmena ar pasididžiavimas. Atraskite kolekcionavimo džiaugsmą ir sėkmingai prekiaukite kolekciniais objektais www.manokolekcija.lt portale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *