„Kiek gaunu, tiek ir užtenka“, – tokį pasakymą, tikriausiai, ne kartą girdėjote iš, pavyzdžiui, savo senelės ar kito vyresnio amžiaus žmogaus lūpų. Gyventi susispaudus ir pamynus savo poreikius vyresnės kartos lietuviams tarsi „užprogramuota“ genetiškai. Nemažai vyresnių žmonių ne tik nei karto, pavyzdžiui, nėra matę jūros, bet ir, deja, gaili sau netgi gardesnio kąsnelio.
Džiugu, jog šiuolaikinės kartos požiūris į gyvenimo kokybę yra gerokai pasikeitęs. Jei finansinė padėtis ir nėra tokia palanki, jog, pavyzdžiui, būtų galima kiekvienais metais keliauti pailsėti į užsienį ar atnaujinti akivaizdžiai „pavargusį“ vonios kambario interjerą, tai nereiškia, kad, sukandus dantis, būtina laukti geresnių laikų. Greitieji kreditai ir kredito kortelė – populiarios finansinės paslaugos, leidžiančios gyventi kokybiškai net ir tiems, kurie neturi prabangos „voliotis piniguose“.
Kredito kortelė: kokią realią naudą ši finansinė paslauga gali atnešti?
Tikriausiai kiekvienas finansiškai raštingas žmogus žino, kaip funkcionuoja kreditinė kortelė. Ši ne tik vizualiai atrodo kaip įprasta banko kortelė, bet ir atlieka tą pačią funkciją. Tai yra leidžia atsiskaityti bet kokioje prekybos ir paslaugų teikimo vietoje (prekybos centre, rūbų parduotuvėje, turguje ir pan.), kurioje yra įrengtas bankinių kortelių skaitytuvas.
„SMSpinigai.lt“ finansinių paslaugų, siūlomų klientams „meniu“ yra ne tik įprasti mikrokreditai, bet ir „Nordecum“ kredito kortelė. Ši, be kitų privalumų, turi ir bekontakčio atsiskaitymo funkciją, be kurios kasdienybės nebeįsivaizduoja dažnas, pripratęs prie šiuolaikinių technologijų teikiamo patogumo.
Minėta kredito kortelė daugelio klientų yra vertinama ir dėl „cashback“ funkcijos. Tai – nedidelė, tačiau maloni finansinė nauda, kurią gauna visi šios kortelės turėtojai. Kiekvieną kartą, už įsigytas prekes ar paslaugas apmokėjus „Nordecum“ kredito kortele, į kliento banko sąskaitą yra pervedama 2 proc. nuo išleistos sumos. Nors, atrodytų, ir nedidelė suma, tačiau, kaip liaudies išmintis byloja, mažos dovanėlės stiprina draugystę, tiesa?
Žinoma, kaip ir įprastas kreditas internetu, kuris, pasirašius paskolos sutartį, vos per keliolika minučių „įkrenta“ į asmeninę kliento banko sąskaitą, turima kreditinė kortelė taip pat leidžia atlikti mokėjimus internetinėje erdvėje. Pavyzdžiui, apmokėti už internetu įsigytų maisto produktų pristatymą, nusipirkti naujus batus, paltą ir panašiai.
Ne mažiau svarbus ir faktas, jog kredito kortele galima naudotis ne tik Lietuvos teritorijoje, bet ir būnant užsienyje. Tai – itin aktualu daug keliaujantiems asmenims. Juk, sutikite, atostogaujant pinigai „iškeliauja“ kur kas greičiau, nei buvo planuota.
Galiausiai, pabaigoje – pagrindinė ir neabejotinai svarbiausia nauda, kurią suteikia kreditinės kortelės. Net, jei iki atlyginimo liko kelios dienos, o įsigyti vieną ar kitą daiktą žūtbūt reikia, kredito kortelė (kredito linija) leis šį poreikį įgyvendinti.
Kredito kortelė – ne tik naudinga, bet ir „slidi“ finansinė paslauga
Juk kreditinė – tarsi kažkokia stebuklinga kortelė, kurioje pinigai niekada nesibaigia! O, tiksliau, baigiasi tik tada, kai išnaudojamas kredito limitas, kurį, įvertinus kliento mokumą, suteikia kredito bendrovė. Būtent mintis, jog pinigai „nesibaigs“, suteikia šiai finansinei paslaugai savotiškos rizikos bei „slidumo“. Žinant, jog bankinių kortelių skaitytuve nepasirodys užrašas, informuojantis apie lėšų trūkumą, gali būti sudėtinga susilaikyti nuo nebūtinų pirkinių.
Reikėtų prisiminti, jog, kaip ir įprastas kreditas, kredito kortelė yra mokama paslauga. Tiesa, kitaip nei kalbant apie vartojimo kreditą, palūkanos šiuo atveju yra skaičiuojamos nuo panaudotos kredito limito dalies. Tad, nenorint, jog užgriūtų sunkiai pakeliamų mėnesinių įmokų našta, reikėtų gerai apsvarstyti, už kokias prekes/paslaugas racionalu sumokėti kredito kortele.
Parašykite komentarą