Kompiuteriniai žaidimai pagal paskirtį buvo sukurti tam, kad lavintų žmonių reakciją ir loginį mąstymą, visgi su laiku žaidimai įgavo naujų prasmių ir kas vieniems šiais laikais žaidimai atrodo kaip nauda, kitiems tai atrodo kaip gryniausia žala. Tai visgi naudinga ar žalinga žaisti kompiuterinius žaidimus?
Atsakymas ko gero yra labai paprastas. Žaidimus žaisti nėra žalinga tol, kol tai nekenkia asmens socialiniam gyvenimui. Kol šeima, draugai ir kiti artimieji nėra nustumti į antrą planą vien dėl to, kad norite pažaisti su kompiuteriu ar žaidimų platformą, tol sau nekenkiate. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į tai ar artimųjų turite. Jei tokių žmonių jūsų aplinkoje nėra ir dienas leidžiate tik žaisdami, tai gali būti ženklas, kad visi šie žmonės jau senai prarasti dėl žalingo žaidimų poveikio.
Visgi, žaidimuose galima įžvelgti ir pliusų. Ir netgi galbūt daugiau, nei minusų. Kaip jau minėjome, žaidimai lavina loginį mąstymą. Netgi šaudyklės, kurios su žaidimais nesusidūrusiems žmonėms atrodo kaip žiaurus laiko švaistymas, padeda mums tobulėti. Norint pereiti iš vieno kambario į kitą, ar nugalėti bosą, neretai reikia ne tik greitos reakcijos ir pirštų miklumo, bet ir loginio mąstymo, kuris padeda įveikti užduotis žaidime.
Ko gero nė nereikia minėti reakcijos įgūdžio gerinimo. Greita reakcija reikalinga beveik visuose kompiuteriniuose žaidimuose. Be jos išsiverčia nebent tik strateginio žanro žaidimai. Na, o žaidimuose išlavinta greita reakcija vėliau praverčia ir realiame gyvenime. Ypač tai pastebima vaikų tarpe, kur reguliariai žaidžiantys vaikai kur kas greičiau geba reaguoti į besikeičiančią situaciją ir staiga duodamas užduotis.
Kompiuterinių žaidimų naudą patvirtina ir tai, kad vis daugiau žmonių vietoje tradicijo sporto renkasi e-sportą. Tokiu būdu net ir fiziškai nepajėgus būti bent tarp 100 geriausių savo sporto srityje žmonės gali save realizuoti kompiuteriniuose žaidimuose. Tai neabejotinai kelia žmogaus savivertę ir gerina bendrą psichologinę būklę. Be viso to kompiuteriniai žaidimai gali duoti ir finansinės naudos. Visame pasaulyje vykstant e-sporto turnyrai ne tik sutraukia pilnas arenas žiūrovų, bet ir atseikėja milijoninius prizus turnyrų nugalėtojams.
Taigi, atsakant į straipsnio klausimą ko gero galima pasakyti, kad viskas, kas daroma su saiku, nėra žalinga, o ar tai jums naudinga, galite spręsti tik pats pagal savo emocinę būklę.
Parašykite komentarą