XXI amžius smarkiai pakeitė anksčiau įprastomis laikytų piniginių dizainą ir funkcijas. Jei anksčiau didžiausią vaidmenį piniginių sandaroje vaidindavo bankonotų ir monetų skyreliai, tai pastaruosius porą dešimtmečių vis didesnis poreikis buvo didelio kortelių kiekio sutalpinimui. Visgi, ir šis dalykas pamažu keičiasi. Didiesiems prekybos tinklams vis dažniau atsisakant fizinių lojalumo kortelių, šie pereina prie mobiliųjų aplikacijų. Pamažu einame link to, kad su savimi nesinešiotume nei grynųjų, nei lojalumo kortelių. Tai ką gi nešiosimės savo piniginėse? Banko korteles. Tačiau ar tai yra saugu? Būtent tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Šiai dienai dauguma bankų siūlo įsigyti bekontaktes bankų korteles. Ir nors bekontakčius atsiskaitymus galima išjungti, visgi pagal nutylėjimą įprasta praktika, kad jie gavus kortelę jau būna aktyvuoti automatiškai. Būtent čia ir kyla rizika. Rizika tame, kad turint banko kortelių skaitytuvą galima lengvai, piniginės savininkui nė nepajaučiant, priliesti jį prie piniginės ir nuskaityti pinigų iš joje esančios kortelės. Kaip pavyzdį galime panagrinėti kaip nešiojamos būna vyriškos piniginės. Vyrai įprastai jas laiko galinėje kelnių kišenėje. Dabar įsivaizduokime žmonių pilną erdvę, pavyzdžiui – viešąjį autobusą, kur nori to ar nenori, tavo kūnas nuolat kontaktuoja su aplink esančiais kitų žmonių kūnais. To pasekoje galiausiai pradedi ignoruoti mikro prisilietimus, o būtent tokio prisilietimo prie galinėje kišenėje esančios piniginės su kortelių skaitytuvu ir pakaktų, kad pinigai būtų nuskaityti.
Apsauga nuo to yra ir ji vadinama RFID apsauga. Šiandien vis daugiau gamintojų gamina pinigines su šia apsauga, kuri blokuoja kortelių skaitytuvų signalus, leidžiančius nuskaityti bekontaktes korteles. RFID piniginės įprastai turi individualų skyrelį kortelėms, kuriame jos talpinamos būtų visiškai saugios ir nenuskaitomos jokiais aparatais iki kol pilnai neištrauksite jos iš piniginės.
Taigi, jei dar svarstėte ar jums reikia pasikeisti savo piniginę, tai dabar vertėtų pamąstyti iš naujo. Nes jei jūsų senoji piniginė neturi RFID apsaugos, jūsų pinigai nėra saugūs.
Parašykite komentarą