Tvarumas, kalbant apie gyvenimo būdą, tai sąvoka kurią apibrėžti sunku. Tačiau svarbu suprasti, kad siekiant gyventi tvariau, kiekvienas mažas žingsnis link to yra be galo svarbus. Tai siekis, atsisakyti vienkartinių produktų, pakuočių, kurios ilgai yra sąvartynuose, kurių neįmanoma arba labai sunku perdirbti.
Tačiau kaip tai daryti ir kokias alternatyvas pasirinkti? Keletas būdų kurie galbūt įkvėps gyventi tvariau nepakeičiant savo kasdienių įpročių:
- Planuotis savaitės maisto pirkinių sąrašą ir apgalvoti ką ir kokį kiekį gaminsite.
Pasaulyje beveik 1/3 maisto yra išmetamas jo nesuvartojus! - Apsiperkant stengtis rinktis sezoninius vaisius ir daržoves, atsižvelgti į šalį, iš kurios jie atkeliavę ir stengtis rinktis vietinius produktus.
- Visuomet su savimi turėkite daugkartinį maišelį prekėms, ir daugkartinius permatomos medžiagos / tinklinius maišelius pritaikytus sveriamiems produktams. Tuomet bus lengviau rinktis nesupakuotus produktus ir išvengti nereikalingo plastiko.
- Išbandykite kietąjį šampūną! Kuo jis skiriasi nuo skysto? Pagrindinė skysto šampūno sudedamoji dalis – vanduo. Nenaudojant vandens, gaunasi kietasis šampūnas, kuris yra koncentruotas ir mažo kiekio užtenka ilgam laikui. Sušlapinus kietą šampūną jis suputoja ir juo lengva naudotis, lygiai taip kaip įprastu, skystu. Be to, kietieji šampūnai dažniausiai pasižymi natūralia sudėtimi. Ir pagrindinis skirtumas – išvengta plastikinės šampūno pakuotės. Įvairiais kietaisiais šampūnais prekiauja internetinės parduotuvės , pasirinkimas platus ir nesunku išsirinkti labiausiai tinkantį Jūsų plaukams.
- Įsigykite daugkartinį puodelį ir visuomet turėkite jį savo kuprinėj! Tuomet pakeliui pasiimdamas kavos ar arbatos išvengsite vienkartinio puodelio, kuris deja, bet dažniausiai yra neperdirbamas dėl kombinuotos pakuotės. Vienkartinių puodelių išorė – popieriaus, kuris galėtų būti perdirbamas, o vidus padengtas plastikine plėvele, kuri apsaugo nuo skysčių persigėrimo per kartoną.
- Visi žinome, kad gerti vandenį yra svarbu. Bet geriau tai daryti tvariai, pasiimti vandens kartu su savimi iš namų, daugkartinėje gertuvėje. Taip pavyks išvengti vienkartinio plastiko šiukšlių.
- Paversk burnos higieną draugišką ir aplinkai! Kiekvienais metais apie 3 500 000 000 plastikinių dantų šepetėlių ir apie 1 500 000 000 tubelių dantų pastų yra išmetama. Deja, bet nei vienas iš šių produktų dažniausiai negali būti perdirbami. Šaunu, kad turime alternatyvas kasdieninėms higienos prekėms, tai bambukiniai dantų šepetėliai ir dantų pastos stiklinėje pakuotėje (o konsistencija, kaip įprastos dantų pastos!)
- Rinkitės daugiau augalinio maisto. Gyvulininkystės pramonė sugeneruoja daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei visas transportas kartu sudėjus. Tai pramonė, kuri turi didžiausią įtaką klimato kaitai. Sumažinus gyvūninių produktų sunaudojimą ir renkantis daugiau augalinio maisto galite stipriai prisidėti mažinant klimato atšilimą. Ieškokite alternatyvų ir tikrai jų rasite!
- Daugiau judėkite. Jei turite galimybę, mažus atstumus stenkitės eiti, važiuoti dviračiu, ar pavažiuokite kelias stoteles autobusu. Taip pagerinsite ne tik savo savijautą, bet ir prisidėsi prie švaresnio rytojaus.
- Rūšiuokite atsakingai. Ne viskas gali būti perdirbama, todėl metant atliekas į rūšiavimo konteinerį reikėtų pasidomėti kokius gaminius konkreti įmonė perdirba. O taip pat reikėtų vadovautis tuo, kad perdirbimas turėtų būti paskutinis žingsnis, visų pirma svarbu stengtis sumažinti suvartojamų produktų kiekį, ką įmanoma panaudoti daugiau nei vieną kartą ir tik tuomet rūšiuoti likusias atliekas.
Parašykite komentarą