Pasiklausymas – tai veikla, kuri visada lydėjo žmones. Šiuolaikinės technologijos labai prisidėjo prie šnipinėjimo metodų pasikeitimo. Jie naudojami šnipinėjimo įrenginiuose, kuriuos naudoja ir privatūs tyrėjai, ir privatūs asmenys.
Šiandien daugelio žmonių išmanieji telefonai yra tikras informacijos apie juos šaltinis. Būtent per išmanųjį telefoną ne tik skambiname ir siunčiame trumpąsias žinutes, bet ir gauname laiškus, atliekame pervedimus, fotografuojame, užmezgame vaizdo ryšius. Prieiga prie visų šių duomenų dažnai leidžia surinkti labai išsamią informaciją apie konkretaus žmogaus kasdienybę, elgesį ir jo vykdomą veiklą. Nenuostabu, kad telefono pokalbių pasiklausymas šiandien apima daug daugiau nei tiesiog konkretaus asmens atliekamų telefono skambučių stebėjimą.
Šiandien šnipinėjimo programėlių rinkoje yra daugybė įvairių tipų pasiklausymo įrenginių. Populiariausi įrenginių tipai, skirti slaptai gauti konfidencialią informaciją:
Tinklo klausymosi įrenginiai:
- telefono pasiklausymo įrenginiai;
- lazeriniai klausymosi įrenginiai;
- vibracijos klausymosi prietaisai;
- akustiniai klausymosi įrenginiai;
- infraraudonųjų spindulių klausymosi įrenginiai.
Kas yra klausymosi įrenginiai ir kaip jie veikia?
Klausymosi įrenginys yra bet koks elektroninis įrenginys, skirtas garsui paimti tam tikrame diapazone. Kiek jautrūs šie įrenginiai priklauso nuo jų kokybės ir kainos. Aukštesnės klasės klausymosi įrenginius sunku aptikti ir jie gali pagauti tylesnius garsus iš tolo. Gavę garsą, jie įrašo jį į vidinę arba išorinę atmintį arba belaidžiu būdu perduoda į išorinį imtuvą. Norėdami patikrinti pokalbių pasiklausymą, geriausia kreiptis į specializuotas įmones. Apie tai plačiau skaitykite privačių detektyvų internetinėje svetainėje.
Kaip atrodo klausymosi įrenginiai?
Jie būna įvairių formų ir dydžių, tačiau čia yra keletas dažniausiai pasitaikančių:
- primena mažą apvalią laikrodžio bateriją, kurios skersmuo apie 0,5–1 cm;
- atrodo kaip maža mikroschema;
- miniatiūrinis mikrofonas;
- maža ir apvali juoda plokštelė su skylute centre;
- stačiakampis juodas blokas, kuris atrodo kaip fotoaparato baterija;
- maža moneta su siauru cilindriniu stulpeliu vienoje pusėje.
Parašykite komentarą