Kiekvienas artėjantis žiemos sezonas daugeliui taip pat primena ir apie naują šildymo sezoną. Jis ne vienos šeimos namuose atneša esminius pokyčius ir atsinaujinančius sprendimus. Vasara ir ruduo – bene populiariausias metas keisti seną šildymo katilą nauju arba iš esmės pakeisti visą šildymo sistemą.
Kaip žinia, kiekvienas šildymo įrenginys turi tam tikrą tarnavimo laiką, kuris taip pat priklauso ir nuo jo priežiūros. Jeigu naują šildymo sezoną norite sutikti be netikėtumų, labai svarbu kalbėti apie šildymo katilų kasmetinę profilaktinę priežiūrą, jų valymą. Tai vienas iš svarbiausių momentų, siekiant tinkamai pasiruošti šildymo sezonui.
Net jei tai ir ne kietojo kuro katilas, o dujinis ar šilumos siurblys, visiškai nesvarbu – jo profesionali reguliari priežiūra yra būtina. Daugelis žmonių galvoja, kad sumontavus vieną iš šių šildymo įrenginių, išskyrus mygtuko paspaudimą daugiau nieko nebereikės daryti. Iš tiesų visi šildymo sprendimai ir įrenginiai reikalauja priežiūros.
Vertinant tai, kad šiuo metu beveik 95 % žmonių renkasi grindinį šildymą savo namams, nestebina ir atitinkamo šildymo katilo pasirinkimas. Šiai žematemperatūrinei sistemai efektyviausi yra dujiniai katilai ir šilumos siurbliai, tuo tarpu su kietojo kuro katilais ji derinama sunkiai. O ir šiaip žmonės labiau linkę rinktis mažiau pastangų ir priežiūros reikalaujančius sprendimo būdus. Todėl artėjant naujam šildymo sezonui ir renovuojant šildymo sistemą vis dažniau atsisakoma kietojo katilų.
Tiesa, jeigu nusprendėte tai padaryti, įvertinkite, kad dujinio šildymo įvedimas ir katilo prijungimas pareikalauja šiek tiek daugiau laiko ir dokumentų parengimo. Todėl tuo rūpintis pradėti reikėtų dar ankstyvą pavasarį. Tuo tarpu šilumos siurblys be jokių papildomų pastangų gali būti sumontuotas labai greitai. Be to, jis yra puiki alternatyva, jeigu nėra galimybės įrengti dujinį šildymą.
Parašykite komentarą