Kaip nudažyti medinį sodo namelį septyniais paprastais žingsniais

rasytojas avataras

Posted on :

Sodo namelio dažymas gali atrodyti kaip lengva užduotis, ypač kai žiūrite kaip tai daro kaimynas. Jei neturite daug patirties su dažymo projektais, dažymas gali atrodyti kaip nesudėtingas darbas, kuriam pakanka: paimti teptuką, pamirkyti jį dažuose, užtepti ir viskas! Tai puikiai veikia ant šviežio ir lygaus medžio gabalo, tačiau ne tada, kai reikia dažyti vasarnamį ar medinį namelį. Jei nesilaikysite kelių esminių dažymo gairių, dažų danga gali būti sugadinta.

Vasarnamiai ir mediniai nameliai turi būti dažomi tinkami, todėl dalinamės septyniais paprastais medinio namelio dažymo žingsniais.

Pirmas žingsnis – esamų dažų pašalinimas

Jei dažote naują medinį sodo namelį, tai neturėsite pašalinti senų dažų sluoksnio. Tačiau, jei dirbate su dažyta konstrukcija ar daiktu, kuris buvo nudažytas anksčiau, visu pirma turėsite pašalinti senus dažus. Jeigu nepašalinsite esamo dažų sluoksnio, tai jie stipriai gali paveikti naujų dažų išvaizdą ar netgi juos visiškai pažeisti. Paviršių išlyginimui ir dažų pašalinimui gali būti naudojamas švitrinis popierius.

Antras žingsnis – medienos užpildymas

Pašalinus dažus būtina patikrinti ar paviršiuje nėra skylių ir įtrūkimų. Prieš dengiant naują dangą trūkumus reikės užpildyti. Trūkumų užpildymui jums reikės medienos glaisto ir nepamiršti įsitikinti, kad naudojate aukštos kokybės glaistą. Medienos glaistu turėsite užpildyti visas skyles ir plyšius bei pataisyti užsikišimus. Jei name yra daug įtrūkimų ir skylių geriausia rinktis profesionalesnius medienos glaistus.

Trečias žingsnis – paviršiaus šlifavimas

Pašiaušimas arba lyginimas yra paviršiaus apdirbimas, kurio metu paviršius yra arba švelninamas, lyginamas, arba šiurkštinamas, šiaušiamas. Pašiaušimas arba lyginimas gali būti atliekamas rankiniu būdu arba mechaniniu būdu su šlifavimo diskais, šlifavimo juostomis. Pašiaušimas beveik visada reikalingas norint paviršių dengti dažais ar chromuoti – tam reikalingas tam tikras paviršiaus grubumas, kad danga geriau priliptų prie paviršiaus. Kitas šlifavimo tikslas – išlyginti paviršių. Prieš dažant paviršių būtinai turėsite jį išlyginti. Geriausias būdas išlyginti medieną yra švitriniu popieriumi šveisti visus paviršius, kuriuos paruošėte dažymui.

Ketvirtas žingsnis – paviršiaus valymas

Nušlifavus medieną liks daug likučių, o dažus būtina tepti tik ant švarių ir lygių paviršių. Puikus būdas atsikratyti papildomų dulkių yra išvalyti paviršius. Medieną taip pat galite nuvalyti drėgna šluoste, tačiau po to nepamirškite leisti paviršiui išdžiūti.

Penktas žingsnis – darbo segmentavimas

Jei dažote medinį sodo namelį, tai reiškia, kad teks nudažyti didelį namelio plotą ir tikriausiai nenorėsite visko dengti dažais, o gal norėsite naudoti skirtingas spalvas. Tokiu atveju geriausia apklijuoti dalis kurių tuo metu nenorėsite dažyti. Jei ketinate naudoti spalvų mišinį, prieš dažant jais svarbu ištepti gruntą.

Šeštas žingsnis – grunto tepimas

Norint pasiekti vienodą ir švarų vaizdą po dažymo, būtinas grunto užtepimas. Pakaks užtepti vieną grunto sluoksnį, kad rezultatus pastebėtumėte tepdami dažus. Po gruntavimo, nepamirškite nuvalyti medienos likučių prieš pereidami prie sekančio veiksmo. Atminkite, kad grunto spalva yra gana svarbi, nes ji įtakos namo spalvą. Jei sodo namelį ketinate dažyti tamsiais dažais, rekomenduojame naudoti pilką gruntą.

Septintas žingsnis – sodo namelio  arba vasarnamio dažymas

Medinio sodo namelio dažymas yra svarbi priežiūros darbų dalis, kuri daugelį metų išlaikys puikų sodo namelio dizainą. Prieš dažydami sodo namelį ar vasarnamį pasirinkite tinkamiausią dažų tipą ir atsižvelkite į formulę, blizgesį bei kitus niuansus. Kad darbas taptų lengvesnis, rekomenduojame naudoti aukštos kokybės dažymo šepečius ir volelius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *