Įsimylėjusiems vandenį ir bangas – wakeboards

rasytojas avataras

Posted on :

wakeboards

Jau ne pirmi metai Lietuvoje ne tik tarp profesionalų, bet ir mėgėjų tarpe populiarėja vandens sportas su vandenlente – wakeboards. Kasmet daugėja vandenlenčių parkų ir vietų, kur galima pasitreniruoti bei save išbandyti šioje sporto šakoje. Tačiau vis dar pasitaiko žmonių, kuriems šis sportas – naujiena.

Wakeboards – banglentės ir snieglentės giminaitė

Vandenlenčių sportas gimė XX amžiaus pabaigoje banglentininkų tarpe, kai sportuojančius banglentininkus, norint įgauti didesnį greitį, tempdavo vandens transportas. Pirmoji vandenlentė taip pat labiau priminė sumažintą banglentės formą. Tik vėliau ji tobulėjo ir įgavo tokias formas, kokios mums yra atpažįstamos dabar. Snieglentės indėlis į vandenlenčių sportą yra ne išvaizda, o pati čiuožimo technika, kuri būtent ir primena sniego sportą. Iš čia gimė ir mintis, jog prisitvirtinti prie lentos reikalingi specialūs diržai. O tai leido sportininkams ant vandens patogiai ir užtikrintai atlikti įvairius triukus. Norint geriausiai judėti, galiausiai buvo atrasta, kad tai užtikrina kateris. Jo tempiamas sportininkas gali triukams naudoti katerio sukeltą vandens bangą. Taip ir pradėjo formuotis wakeboards tradicijos ir sporto šaka.

Lietuva – tarp lyderiaujančių

Daugelyje šalių vandenlenčių parkai ėmė atsidarinėti gerokai seniau, tačiau Lietuvoje vandenlenčių sportas taip staigiai ėmė populiarėti, jog šiandien Lietuvoje veikia daugiau kaip 30 tokių laisvalaikio parkų. Skaičiuojama, jos tokia parkų gausa, vertinant pagal parkų skaičių vienam gyventojui, negali pasigirti jokia kita Europos valstybė. Todėl šiandien vandenlenčių arba tarptautinėje rinkoje vadinamųjų wakeboards sportas yra itin populiarus ir mėgstamas.

Būtent vandenlenčių parkai yra tos vietos, kur galima susitikti su šio sporto mėgėjais ir profesionalais. Vandenlenčių parkai Lietuvoje išsidėstę įvairiausiuose regionuose ir visuomet yra rengiami ant vandens telkinio. Čia dažniausiai jau nebesutiksime tradicinio vandenlentės tempimo kateriu, dažniausiai sportininkų judėjimą užtikrina specialiai įrengti lynai. Vandenlenčių parkuose didžiąją savo treniruočių laiką leidžia profesionaliai šiuo sportu užsiimantys sportininkai. Tačiau parkai visoje Lietuvoje atviri visiems, norintiems išbandyti save ant vandenlentės. Parkuose teikiamos įvairios paslaugos, pradedant įrangos nuoma, baigiant privačiomis trenerių treniruotėmis. Kai kuriose iš šių vietų galima netgi surengti smagią privačią šventę, kurios metu visi šventės svečiai galės išbandyti save aktyvaus vandens sporto šakos sportininkų kailyje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *